Казахстанську журналістку Жанару Ахмет затримали в Києві.

Опозиційна журналістка з Казахстану Жанара Ахмет затримана в Києві, - адвокатОб цьому "Громадскому" повідомив її адвокат Владислав Грищенко, інформує mediaUA.

За його словами, журналістку і громадського діяча затримали через те, що вона знаходиться в міжнародному розшуку по лінії Інтерполу за запитом влади Казахстану.
У Києві Жанара Ахмет разом із 9-річним сином живуть менше року і просять політичного притулку.
"21 жовтня близько 18 години в квартирі Жанары Ахмет вимкнули світло, коли вона вийшла в коридор подивитися, що сталося (тому що у всьому домі світло було), до неї підійшли двоє людей у цивільному. Вони назвалися співробітниками української поліції, при цьому документи не пред'явили", - розповідає Грищенко.
За його словами, Жанара Ахмет припускає, що це були співробітники казахстанських правоохоронних органів.

Ахмет змогла викликати охорону житлового комплексу і зажадала викликати поліцію. Після того, як поліцейські прибули, люди в штатському зникли.
"А прибулим співробітникам Нацполиции надійшла інформація, що нібито за цією адресою мешкає чоловік, який ховається від правоохоронних органів Казахстану і перебуває в міжнародному розшуку по лінії Інтерполу", - каже Грищенко.
За словами Владислава Грищенка, інформацію про те, по якій справі і коли Жанара Ахмет була об'явлена в розшук, захист не надали.

В понеділок 23 жовтня суд повинен вирішити арестововывать її на 40 днів у рамках відповідної процедури.
Журналіст і блогер Жанара Ахмет була змушена бігти в Україну з Казахстану в березні 2017-го року. На батьківщині проти неї відкрили кілька справ, які Жанара вважає політично мотивованими.