З фондів Львівської галереї мистецтв пропав 621 музейний експонат – скульптури, старовинні книги, картини, цінні монети і меблі.

З фондів Львівської галереї мистецтв пропав 621 экспонатОб це повідомив директора Львівської галереї мистецтв Тарас Возняк, передає mediaUA з посиланням на ZAXID.NET.
"Коли ми взимку виявили зникнення старовинних книг, ми почали детальну інвентаризацію всіх музейних фондів. Виявилося, що в цілому не вистачає 621 твори мистецтва різних періодів, починаючи з XVI століття і закінчуючи XX століттям. Мені з пам'яті важко сказати скільки яких художніх творів зникло і як-то розділити їх на групи, але я точно знаю, що найбільшої кількості експонатів не дорахувалися у фондосховищі Олеського замку", - розповів Возняк.

"Для мене як директора галереї ця інвентаризація та її результати важливі не стільки щоб когось карати - це робота правоохоронців. Мені вся ця історія прочитала реальну картину того, що робиться в галереї і що варто змінити, щоб таких ситуацій більше не було. Зараз ми тільки кількісно оцінили, чого не вистачає. Далі ми будемо працювати над виявленням підмін автентичних експонатів копіями. Тобто ми ще повинні виявити, серед предметів, які є в наявності, немає фальшивок", - сказав він.

Нагадаємо, в січні стало відомо, що з фондів Львівської галереї мистецтв зникли близько сотні старовинних книг. Після підрахунку з'ясувалося, що викрадено понад 220 стародруків, серед яких і один з двох примірників "Апостола" Івана Федоровича, датований 1574 роком. Поліція порушила кримінальну виробництво за ст. 191 КК (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем)