Міжнародна антикорупційна організація Transparency International закликає Кабінет міністрів України відсторонити від виконання обов'язків на час проведення розслідування про зловживання службовим становищем голову Національного агентства з питань запобігання корупції (НАПК) Наталію Корчак.

Transparency International закликає Кабмін відсторонити від посади голову НАПК на час проведення расследованияОб це повідомляє mediaUA з посиланням на заяву Transparency International Україна.

В організації зазначили, перебування Н.Корчак на посаді дає можливість її впливу на співробітників НАПК, свідків і процедуру розслідування в цілому, та процедуру слідчих дій, тому рішення про її відсторонення повністю відповідає міжнародним стандартам.
"Ми закликаємо не повторювати помилку серпня 2016, коли з-за непрофесійності й залежності керівництва НАПК ледь не було зірвано процедуру отримання безвізового режиму між Україною та ЄС. Саме тоді непрофесійна робота голови НАПК зірвала запуск системи електронного декларування, але результати службового розслідування з боку Кабінету міністрів цій ситуації були засекречені від громадськості, і ніяких кадрових рішень не було прийнято", - заявив виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин.

"Повна відповідальність за збереження на посаді голови НАПК під час розслідування, а значить і ймовірний зрив слідчих дій, буде лягати на керівництво уряду. Як і подальша дискредитація самої ідеї запобігання корупції за підтримки Національного агентства з питань запобігання корупції з боку міжнародних донорів до моменту усунення дискредитованого керівництва цього органу", - йдеться в заяві.
Як повідомлялося, керівник департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя Національного агентства з запобіганню корупції (НАПК) Соломатіна Ганна заявила у вівторок, що перевірки е-декларування фальсифікуються, і попросила антикорупційні органи розслідувати факти неправомірних дій, а главу НАПК Наталю Корчак відсторонити від виконання обов'язків на час розслідування.

За словами А. Соломатиной, Н.Корчак не підписувала рішення про проведення спецперевірок з січня 2017 року - їх було близько 4 тисяч, а з 1,5 млн декларацій, які в даний час є в системі, була перевірена лише 91 декларація.