Президент України Петро Порошенко поспілкувався з жителями Авдіївки і зазначив, що місто стало символом стійкості українського духу, символом єдності українського народу.

"Я все роблю для того, щоб миротворці були на Донбасі. І це означає, що на Донбасі припинять стріляти", - ПорошенкоКак передає mediaUA, про це повідомляє прес-служба Глави держави.
"Я буду робити все від мене залежне, щоб нарешті на українську землю прийшов світ. Світ, в якому дуже потребує Україна", - підкреслив Порошенко.
Президент зазначив, що необхідно зробити все для того, щоб змусити агресора вивести окупаційні війська, забрати зброю, артилерію і військову техніку, роззброїти незаконні формування та дати українським військам вийти на кордон.
Він нагадав, що в 2015 році виступив з пропозицією про миротворців ООН на Донбасі.
Президент підкреслив, що в 2017 році абсолютна більшість країн ООН Україну підтримують.
"Я все роблю для того, щоб миротворці були на Донбасі. І це означає, що на Донбасі припинять стріляти. Це значить, що ми з вами, спільними зусиллями, принесли мир на Донбас", - сказав він.

За словами Президента, миротворці зможуть взяти під контроль і неконтрольований ділянка українсько-російського кордону, щоб знову не заходили війська, не завозилися боєприпаси, танки.
"Щоб авторитет ООН і сила Ради безпеки ООН гарантували нам, що люди зі зброєю більше не будуть обстрілювати ні українських воїнів, ні українських цивільних", - підкреслив Глава держави.
Президент подякував жителів міста, який останнім часом приїжджають багато іноземних делегацій. "Ви робите дуже важливу справу - формуєте фантастичний образ українців у світі", - додав Порошенко.
Президент наголосив, що другим етапом є повернення українського суверенітету на всю окуповану територію. Він зазначив, наскільки це важливо стало для Авдіївки. Президент нагадав як взимку 2016-17 року місто залишилося без світла, тепла, газу і води. За словами Порошенка, окупанти розраховували на те, що Авдіївка буде евакуйована і місто залишиться ним. "А Авдіївка навпаки стала символом українського народу. Кожен намагався зробити те, що від нього залежить: наметове містечко, кухні, місця для обігріву. І з ризиком для життя зробити все можливе, щоб відновити енергопостачання", - нагадав Порошенку. Він зазначив, що з тих пір було налагоджено незалежне енергопостачання міста.