Національне агентство з запобігання корупції (НАПК) заявляє, що оприлюднені колишнім керівником департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя НАПК Ганною Соломатіної дані не відповідають дійсності, через що агентство подасть позов до суду з вимогою спростувати озвучену інформацію.

Інформація, поширена колишнім працівником агентства, є недостовірною, - НАПКОб це повідомляє mediaUA з посиланням на заяву НАПК.

"Брифінг екс-керівника департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя, проведений сьогодні за участю народних депутатів України, є фактом поширення недостовірної інформації негативного змісту з метою дискредитації роботи Національного агентства з питань запобігання корупції. У зв'язку з цим Національне агентство найближчим часом направить до суду позовну заяву з вимогою спростування оприлюдненої сьогодні недостовірної інформації. Позовна заява буде подана до суду відповідного району Києва за місцем реєстрації відповідача", - йдеться в заяві на сайті НАПК.
В агентстві також вказали, що поширена у вівторок інформація, "без конкретних фактів", є "особистою атакою" на голову НАПК Наталю Корчак, членів і колектив Нацагентства і "спробою дискредитації успішно розпочатої антикорупційної реформи в Україні".

"В рамках відкритого Національним антикорупційним бюро України кримінального провадження за матеріалами колишнього керівника департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя Національне агентство готове до співпраці та зацікавлене в отриманні об'єктивного і неупередженого результату. У зв'язку зі значним великим суспільним інтересом до спільної роботи антикорупційних органів Національне агентство звертається до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури для забезпечення належного процесуального керівництва", - йдеться в заяві НАПК.
Раніше у вівторок керівник департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя НАПК А. Соломатіна заявила, що перевірки е-декларування фальсифікуються, і попросила антикорупційні органи розслідувати факти неправомірних дій, а главу НАПК Наталю Корчак відсторонити від виконання обов'язків на час розслідування.
Вона також повідомила, що написала заяву про звільнення з займаної посади. Також заяви про звільнення з займаних посад написали ще кілька людей, в тому числі керівники інших департаментів НАПК.

За словами А. Соломатиной, в даний час вона на лікарняному, але їй відомо, що вже підготовлено наказ про її звільнення.