Третій комітет Генеральної асамблеї ООН у вівторок підтримав резолюцію "Становище в галузі прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь" (A/C. 3/72/L. 42), ініційовану українською делегацією. Згідно з результатами голосування, підтримали українську резолюцію держави 71, проти проголосували 25, утрималися 77 делегатів.

Комітет Генасамблеї ООН прийняла оновлений проект резолюції з прав людини в КрымуОб це повідомляє mediaUA з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Резолюція, зокрема, закликає Росію повністю і негайно виконати постанову Міжнародного суду від 19 квітня 2017 року про тимчасові заходи в справі, що стосується застосування Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (Україна проти Російської Федерації).
Також РФ повинна прийняти всі необхідні заходи, щоб негайно покласти край порушенням і ущемлениям прав людини стосовно жителів Криму, а також поважати закони, що діють в Україні, та скасувати закони, введені в Криму Російською Федерацією і дозволяють здійснювати примусове виселення та конфіскацію приватної власності в Криму в порушення застосовних норм міжнародного права.

Згідно резолюції, Третій комітет Генасамблеї ООН також засуджує незаконне встановлення РФ законів, юрисдикції та управління в окупованому Криму і вимагає, щоб Росія дотримувалася зобов'язання за міжнародним правом щодо поваги до законів, що діяли в Криму до окупації;
Також документ закликає РФ негайно скасувати рішення про оголошення Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборону його діяльності, а також забезпечити доступність освіти українською і кримськотатарською мовами.
Крім того, в резолюції наголошується на необхідності невідкладного звільнення українських громадян, які були незаконно затримані і засуджені, а також тих, хто був переведений чи депортований через міжнародно визнані кордони з Криму в Російську Федерацію.

Третій комітет Генасамблеї ООН у своїй резолюції настійно закликає Російську Федерацію забезпечити належний і безперешкодний доступ міжнародних місій зі спостереження за становищем в області прав людини і правозахисних неурядових організацій в Крим, в тому числі до всіх місцях, де можуть утримуватися особи, позбавлені волі, визнаючи, що міжнародне присутність у Криму має першорядне значення для запобігання подальшого погіршення ситуації.
Також резолюція закликає РФ скасувати рішення, що забороняють культурні та релігійні установи, правозахисні організації, засоби масової інформації, а також відновити реалізацію прав особами, що належать до етнічних громад у Криму, зокрема українцями і кримськими татарами, в тому числі для участі в культурних заходах.
Крім того, згідно з документом Третій комітет Генасамблеї ООН просить управління верховного комісара ООН з прав людини підготувати до кінця 72-ї сесії другий спеціальний тематичний доповідь з питання про становище в галузі прав людини в тимчасово окупованих АР Крим р. і Севастополі та представити Раді з прав людини оновлену інформацію з цього питання на її 37-й сесії.