Державний концерн "Укроборонпром" виступив з офіційним роз'ясненням з приводу мінімальної інформації про американську компанію, яка заявила про інвестування 150 мільйонів доларів у ДП "Харківське державне авіаційне виробниче підприємство".

"Укроборонпром" про невідомого інвестора зі США: Це проектна компанія, створена для конкретної роботи тільки з харківськими авиастроителямиКак повідомляє mediaUA, про це йдеться в офіційному повідомленні концерну.
В "Укроборонпромі" зазначають: "У зв'язку з підвищеним інтересом до інвестування американської Oriole Capital Group в ДП "Харківське державне авіаційне виробниче підприємство" 150 млн доларів, повинні повідомити наступне.
Американська компанія Oriole Capital Group - це SPV (special purpose vehicle) - проектна компанія. SPV є частою і застосовується у міжнародній практиці для реалізації певного проекту і ефективного управління окремими бізнес-процесами.
Oriole Capital Group, як SPV, створена для реалізації конкретного проекту з "Харківським державним авіаційним виробничим підприємством", і її завданням є акумуляція ресурсів від різного типу інвесторів, фондів і загальний менеджмент проекту, що є загальною світовою практикою.
Oriole Capital Group була створена після проведення відкритого конкурсу по залученню інвестора, проведення технічного і юридичного аудиту "Харківського державного авіаційного виробничого підприємства", і є результатом півторарічних переговорів.
Засновниками Oriole Capital Group є громадянин США Хоссейн Моусави, який має досвід управління компаніями та інтеграції рішень у сфері авіації та телекомунікацій, і Набив Баракат, власник Wamar Inc. Wamar Inc. яка розвиває проекти в секторі безпеки і оборони, в тому числі і авіації в США і країнах Близького Сходу з 1983 року. Основними замовниками є Державний департамент США та державні організації безпеки. Крім того Wamar Inc працює і в паливно-енергетичному секторі.
У команду проекту залучені фахівці з досвідом роботи в Boeing, Hawker Beechcraft, Macdonald Douglas та інших авіаційних корпораціях.
Слід зазначити, що "Укроборонпром" проводить "реанімаційні заходи" на Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві", який накопичив великі збитки і не випустив жодного літака за останні 5 років.
Підприємство знаходиться в процедурі банкрутства з боргами понад 3 млрд грн, а враховуючи статус підприємства не підлягає приватизації, відчуження активів підприємства заборонено законом і є неможливим.
Реалізація домовленостей є одним з реальних шляхів для збереження підприємства".

Як повідомляв mediaUA раніше група Infonapalm усомниилась в серйозності американського інвестора, який пообіцяв вкласти у харківський авіазавод $150 млн, тому що в інтернеті дуже мало інформації про компанію