Міністр закордонних справ України Павло Клімкін подякував Третій комітет Генеральної асамблеї ООН за підтримку резолюції щодо порушень прав людини в окупованому Росією Криму.

Клімкін подякував Третій комітет Генасамблеї ООН за підтримку резолюції по КрымуОб це він написав у Twitter, повідомляє mediaUA.

"Резолюція сильніше - голосів більше. Дякую всім за роботу і підтримку. Разом працюємо далі. #CrimeaIsUkraine", - написав він.
Раніше в цей день Третій комітет Генеральної асамблеї ООН підтримав резолюцію "Становище в галузі прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь" (A/C. 3/72/L. 42), ініційовану українською делегацією.
Резолюція, зокрема, закликає Росію прийняти всі необхідні заходи, щоб негайно покласти край порушенням і ущемлениям прав людини стосовно жителів Криму, а також поважати закони, що діють в Україні, та скасувати закони, введені в Криму Російською Федерацією і дозволяють здійснювати примусове виселення та конфіскацію приватної власності в Криму в порушення застосовних норм міжнародного права.

Згідно резолюції, Третій комітет Генасамблеї ООН також засуджує незаконне встановлення РФ законів, юрисдикції та управління в окупованому Криму і вимагає, щоб Росія дотримувалася зобов'язання за міжнародним правом щодо поваги до законів, що діяли в Криму до окупації;
Також документ закликає РФ негайно скасувати рішення про оголошення Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборону його діяльності, а також забезпечити доступність освіти українською і кримськотатарською мовами.