Українські чиновники на Закарпатті засудили зняття групою націоналістичних сил державного прапора Угорщини з будівлі міської ради Берегово Закарпатської області, що викликало різку реакцію Угорщини.

Голова Закарпатської ОДА Москаль і мер Берегово Бабяк засудили зняття націоналістами зняття прапора Угорщини перед горсоветомКак повідомляє mediaUA, голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль в заяві на своєму сайті назвав подію "провокацією і ксенофобською акцією" і додав: "Політичним маргіналам-провокаторам не вдасться розсварити українців з угорцями".
Він нагадав, що право використовувати національну символіку гарантує меншинам Декларація прав національностей України і закон "Про національні меншини".
За словами Москаля, у свій час також працював в органах внутрішніх справ і дійшов до посади заступника міністра внутрішніх справ України, йому "абсолютно незрозуміла позиція поліції, яка пасивно спостерігала за провокацією в Берегово".
"Оцінку її бездіяльності повинен дати керівництво МВС, куди вже направлено відповідне звернення", - додав він.
Мер Берегово Золтан Бабяк, у Фейсбуці назвав подію "акцією екстремістів, метою якої було викликати почуття страху".
"Зараз відносини між Україною та Угорщиною не безхмарні, що автоматично позначається і на відносинах між двома націями. Незважаючи на це, в нашому місті вдалося зберегти мир між національностями, спокій, толерантність, що завжди було характерно для мультикультурного Берегово, де проживають представники різних національностей. Саме тому для нас незрозуміло все те, що відбулося в неділю, 12 листопада, в нашому місті ", - написав він.
"Коли мене обрали міським головою, на міській раді вже майоріли прапори України, Берегово і угорський національний триколор, а після революції гідності ми вивісили і прапор ЄС в знак цінностей, до яких ми прагнемо. Докладу максимум зусиль для того, щоб на міській раді майоріли ці прапори і тоді, коли на моє місце прийде новий мер! ", - додав він.
Бабяк також звернув увагу на дії правоохоронців, які, за його словами, "намагалися контролювати події акції, однак їм не вдалося, наприклад, перешкодити зірвати національний прапор угорців з будівлі міської ради". "Разом з жителями міста очікував від них більш рішучих дій, припинення провокацій, а не пасивного споглядання", - додав мер Берегово.
Як повідомляв mediaUA, 12 листопада українські н ационалисты в Берегово на Закарпатті зняли угорський прапор з міськради. Офіційний Будапешт виступив із заявою і викликав у МЗС українського посла