До кола співавторів проекту оновленої резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і р. Севастополь, Україна", яка буде голосуватися у вівторок в Третьому комітеті Генасамблеї ООН, приєдналися 40 країн.

До резолюції по окупованому Криму приєдналися 40 країн, - заступник глави МЗС КислицаКак інформує mediaUA, про це у коментарі "Укрінформу" розповів заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, який прибув до Нью-Йорка для просування українського документа.
"Станом на зараз ми маємо чотири десятки країн, які приєдналися до числа співавторів резолюції, внесеної на виконання ініціативи Президента України Петра Порошенка, про що він заявив під час загальних дебатів Генеральної Асамблеї ООН у вересні", - зазначив Кислиця.
Заступник міністра повідомив, що зараз українська команда активно працює над просуванням документа серед країн-членів міжнародної організації.
"Проводяться численні двосторонні зустрічі з нашими партнерами і не тільки для того, щоб отримати максимальну підтримку під час голосування", - зазначив представник українського зовнішньополітичного відомства.
Він також додав, що мова документу є "досить потужної та жорсткої з чіткими однозначними формулюваннями, а його метою є захист прав і свобод громадян на українському півострові".

Крім того, за його словами, в Нью-Йорку очікуються приїзд лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, а також Ахтема Чийгоза і Рустема Умерова. "Вони також долучаться до процесу просування резолюції ООН", - зазначив український дипломат.
Як повідомлялося, проект оновленої резолюції з прав людини у Криму було внесено 31 жовтня 2017 року. Документ містить ряд положень, у тому числі:
- Підтверджує, що між Україною і Росією існує міжнародний збройних конфлікт.
- Засуджує ретроактивне застосування РФ власних законів на окупованій території, а також примусовий переклад громадян України в російське громадянство.
- Вимагає від Росії виконати проміжне рішення Міжнародного суду ООН щодо поновлення прав і свобод громадян України на півострові; закликає російську окупаційну владу забезпечити освітній процес українською і кримськотатарською мовами.
- Засуджує відсутність доступу до Криму для Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні, незважаючи на відповідний мандат Місії, а також містить прохання підготувати другий тематичний звіт з Криму до кінця 72-ї сесії ГА ООН (вересень 2018 р.), а також інформувати 37-ю сесію РПЛ ООН щодо ситуації з правами людини в Криму (березень 2018 р.).
- Відзначає позитивні рішення України в контексті спрощення процедур для безперешкодного доступу до Криму журналістів і правозахисників, а також підтримку Україною ЗМІ та НУО, які були змушені тимчасово покинути українську територію.
У документі також міститься прохання до Генерального секретаря ООН координувати дії структур ООН з метою забезпечення імплементації положень цієї резолюції.
За процедурою, проект резолюції спочатку буде голосуватися на засіданні Третього комітету ГА ООН, після чого на спільному засіданні Генасамблеї. Для затвердження документа необхідна проста більшість голосів голосуючих держав.