Новий законопроект про антикорупційне суді можна буде внести в парламент лише після того, як Верховна Рада прийме рішення про зняття відкликаних законопроектів про антикорупційних судах з порядку денного сесії.

Відкликані законопроекти щодо антикорупційного суду необхідно виключити з порядку денного сесії рішенням Ради - ПарубийОб це заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій, повідомляє mediaUA з посиланням на Інтерфакс-Україна.
"Законопроекти, які були внесені народними депутатами, були одночасно включені до порядку денного сесії. Тепер, згідно із законом, мало волі авторів, щоб їх відкликати, тепер має бути рішення Верховної Ради України - 226 голосів, щоб вони були відкликані, тому, на жаль, ця вимога, яке озвучено (на акції протесту під Верховною Радою ) не може бути виконаний швидше, ніж розпочнеться пленарне засідання Верховної Ради України і швидше, ніж у Верховній Раді України буде прийнято рішення про відкликання цих двох законопроектів і фактично після цього відкривається шлях для того, щоб президент вніс свій законопроект про антикорупційне суді", - розповів Він журналістам у неділю в Шегині.

Він зазначив, що протестні акції не повинні заважати роботі парламенту. "Протести можуть і повинні бути в країні, але це не може переходити межу закону і це не може заважати повноцінній роботі Верховної Ради України", - сказав спікер.
Нагадуємо, 19 жовтня народні депутати - автори законопроекту про антикорупційних судах, зареєстрованого в лютому 2017 року (№6011), відкликали з парламенту свій проект.
Автор іншого законопроекту (№6529), який передбачає спеціалізацію суддів з розгляду корупційних справ, народний депутат з фракції "Блок Петра Порошенко" Сергій Алексєєв також заявив про те, що відкликав свою законодавчу ініціативу.

Президент України Петро Порошенко 11 жовтня заявив, що у Верховній Раді є необхідна для прийняття проекту закону про створення Антикорупційного суду кількість депутатів одразу після надходження до нього підготовленого законопроекту він готовий внести його в парламент як невідкладний для розгляду.