Популістський політичний рух "Акція незадоволених громадян" (ANO), яке очолює підприємець і мільярдер Андрій Бабиш, з великим відривом переміг на виборах у парламент Чехії, набравши 29,64% голосів виборців.

Популісти з "Акції незадоволених громадян" (ANO) перемогли на виборах в парламент ЧехииОб цьому увечері 21 жовтня повідомила Чеська статистична служба (CSU) по закінченні підрахунку бюлетенів на всіх виборчих дільницях, передає mediaUA з посиланням на ZN.ua.
На виборах чотирирічної давності ANO (у перекладі з чеської ця абревіатура означає "Так") виявилося другою політичною силою в країні - після Чеської соціал-демократичної партії (ЧСДП). На цей раз у голови ANO, колишнього міністра фінансів країни Андрія Бабиша, якого в ЗМІ називають "чеським Дональдом Трампом", є всі шанси зайняти крісло прем'єр-міністра. Євроскептик Бабиш виступає проти прийому Прагою біженців.
Зазначається, що останнім часом ім'я лідера ANO фігурувало в кількох скандалах. У червні він був змушений піти з посади міністра фінансів за підозрою в ухилянні від сплати податків. У жовтні йому пред'явили звинувачення в шахрайстві у справі, пов'язаній з отриманням субсидій ЄС на суму в 2 млн євро. Крім того, його звинувачують у тому, що в минулому він співпрацював з чехословацькими спецслужбами.

Опозиційна консервативна Громадянська демократична партія фінішувала на другому місці з 11,32% голосів. Далі з невеликим відривом розташувалися виступає за підтримку громадянських свобод Чеська піратська партія (10,79%) і праворадикальна партія "Свобода і пряма демократія" (СПД) чесько-японського підприємця і націоналіста Томіо Окамура (10,64%). СПД - найбільш радикально, порівняно з іншими політичними силами виступає проти прийому біженців, поширення ісламу та інтеграції з ЄС.
Нинішні партнери популістів по правлячій коаліції, соціал-демократи з ЧСДП, серйозно погіршили свої показники порівняно з 2013 роком (7,27% проти 20,5% голосів).

Явка на виборах склала 60,8%.