У Барселоні тисячі демонстрантів вийшли на вулиці в суботу, 21 жовтня - незабаром після того, як Мадрид оголосив про запуск процедури відсторонення від влади уряду Каталонії.

Багатотисячна демонстрація проти дій іспанського уряду пройшла в Барселоні. ФОТООб це повідомляє mediaUA з посиланням на DW.
Присутні виступили проти рішень центральної влади Іспанії і вимагали звільнення з-під арешту Жорді Санчеса і Жорді Куишара, керівників основних каталонських громадських об'єднань, що борються за незалежність регіону - Національної асамблеї Каталонії та організації "Загальна культура".
Як передає газета La Vanguardia, протестувальники тримали в руках плакати з написами "Свободу" і "Допоможіть Каталонії". За даними місцевої поліції, в акції брало участь близько 450 тисяч чоловік.


Демонстранти також скандировалит гасла проти застосування 155-ї статті конституції, яка передбачає розпуск уряду і парламенту автономії і передачу їх повноважень центральним владі. У число мітингувальників були голова регіональної адміністрації Каталонії Карлес Пучдемон, а також ліва активістка і мер Барселони Пекла Колау.
Нагадуємо, нові вибори в парламент Каталонії повинні відбутися протягом шести місяців з моменту розпуску парламенту попереднього скликання. Ці заходи має схвалити верхня палата парламенту країни - Сенат. Іспанський прем'єр Маріано Рахой зазначив, що влада в Мадриді не бажали застосування 155-ї статті, проте каталонське уряд "змусило їх це зробити".


Раніше Мадрид звернувся до каталонським влади з ультиматумом: голова регіональної адміністрації Карлес Пучдемон повинен був до 11 годин 19 жовтня відмовитися від оголошення незалежності. Офіційний представник каталонської адміністрації підтвердив увечері 18 жовтня, що Барселона не має наміру підкорятися вимозі Мадрида про відмову від проголошення незалежності, а готова лише повторити свою пропозицію про початок діалогу з центральним урядом без попередніх умов.