Верховна Рада України розпочала процес розгляду питання про скасування депутатської недоторканності, і цього аплодували і люди на вулиці, і народні депутати.

Парубій: Українські парламентарії готові до скасування депутатської неприкосновенностиОб це заявив Голова Верховної Ради України Парубій в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Рада", коментуючи рішення парламенту включити до порядку денного і направити на висновок до Конституційного Суду законопроекту про зміни до Конституції в частині скасування депутатської недоторканності, передає mediaUA, з посиланням на прес-службу ВРУ.
"Зміни до Конституції потребують спеціальної процедури, відмінною від процедури розгляду звичайного закону. Це має бути висновок Конституційного суду, потім має бути перше читання і вже потім - друге читання. І звичайно, що весь цей процес буде відбуватися не протягом місяця, а довше, не так, як звичайний закон ", - пояснив Парубій.

На його переконання, було дуже важливо показати суспільству свободу українського парламенту, що "українські парламентарії готові до скасування депутатської недоторканності".
"І той факт, що за кожен з проектів змін до Конституції проголосувало понад 300 депутатів, дає дуже позитивний сигнал і дуже важливу надію на те, що ми зможемо ці рішення прийняти в цілому і внести зміни в Конституцію", - заявив Голова Верховної Ради України Парубій.

У той же час політик зазначив, що працювати в сесійній залі було непросто, враховуючи, що у будівлі Парламенту було неспокійно: "Доводилося перебувати у постійному діалозі з тими фракціями, які є в опозиції, звичайно ж, з коаліційними фракціями, проводити великі дискусії".
У той же час, глава парламенту підкреслив: "Для мене був важливий момент, коли після прийняття рішення про включення до порядку денного законопроектів про зміни до Конституції про скасування депутатської недоторканності, одночасно аплодували люди, які стоять на вулиці, і народні депутати, які були в залі. І це продемонструвало дуже важливу річ - діалог між владою і суспільством, коли народні обранці чують людей, які є на вулиці, здатні ставити і досягати загальні цілі - зміна української держави, реформування нашої країни, успіх України, поліпшення життя кожного українського громадянина".