Міністерство інфраструктури за підтримки ЄБРР розпочав реалізацію пілотного проекту щодо застосування інтелектуальної транспортної системи зважування автотранспорту під час руху (Weight-in-Motion, або WiM).

Мінінфраструктури початок пілотний проект зі зважування вантажівок під час движенияКак повідомляє mediaUA, про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства.
У повідомленні зазначається: "Деталі реалізації проекту були в центрі розгляду під час наради, яка відбулася 19 жовтня в Міністерстві інфраструктури за участю представників Офісу підтримки реформ, Укравтодору, Національної поліції України, Київської обласної державної адміністрації та Укртрансбезопасности.

"Мета проекту - підвищення ефективності державного контролю за дотриманням вагових обмежень вантажними перевізниками. Це дозволить зберегти дороги від руйнації і зменшити ймовірність і тяжкість наслідків дорожніх аварій за участю вантажівок. WiM-комплекс виявлятимуть серед потоку перевантажені вантажівки і передавати інформацію про них інспекторам Укртрансбезопасности на мобільні пункти контролю, розташовані далі по дорозі. Отримавши детальну інформацію, інспектори будуть здійснювати зупинку автомобіля та його контрольне зважування. У разі підтвердження порушення воно буде документуватися і накладатися відповідні санкції", - розповів Володимир Омелян.
Проект розроблено Міністерством інфраструктури, Державним агентством автомобільних доріг України та Укртрансбезопасностью за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку. Мінінфраструктури та Укравтодору попередньо обговорили з ЄБРР можливість закупівлі і визначили місця установки 5 комплексів автоматичного вагового контролю транспортних засобів у передмісті Києва на автодорогах М-01, М 05, М 06, М-07 і М-01.

Окремо Міністерство інфраструктури дало доручення Укравтодору визначити по всій Україні місця для майбутнього розташування рамп, на яких будуть встановлені прилади фото - і відеофіксації, приладів аналізу дорожнього руху і надалі включати установку таких рамп в кошторис будівництва і реконструкції доріг. Офіс підтримки реформ Міністерства інфраструктури спільно з Укравтодором розробив пропозицію щодо встановлення камер на автодорогах державного значення до 2020 року. Передбачається встановлення 500 точкових камер з розбивкою по областях, у відповідності з кількістю ДТП з постраждалими та кількості місць концентрації ДТП, а також встановлення 24 сегментних систем, що вимірюють середню швидкість на ділянках доріг міжнародного значення з високими показниками смертності. Зараз це питання обговорюється з Міністерством внутрішніх справ. Окремо триває робота між МВС і Укрпочтой по відправці фото - і відеофіксації порушень".