Прем'єр-міністр або спікер парламенту буде виконувати обов'язки президента Молдови на період утвердження міністра оборони.

Конституційний суд Молдови позбавив Додона права призначати міністра обороныТакой вердикт виніс Конституційний суд Молдови, повідомляє mediaUA з посиланням на Укрінформ.
"У зв'язку з тим, що президент Молдови не виконав свої конституційні обов'язки, повторно відмовившись призначити висунутого прем'єр-міністром кандидата на посаду міністра оборони, тимчасово виконувати обов'язки президента або прем'єр-міністр, або голова парламенту. Відповідно, повноваження призначення міністра оборони і прийняття у нього присяги передаються чи прем'єра або спікера", - йдеться в рішенні КС.
Як поінформував журналістів представник уряду в Конституційному суді, у відповідності з новим Законом про уряді, міністр оборони буде затверджений протягом двох тижнів.

Рішення Конституційного суду від 17 жовтня про передачу повноважень президента голові парламенту або прем'єру було винесено у зв'язку з відмовою президента Ігоря Додона призначити міністром оборони представника правлячої коаліції Еуджена Стурзу.
Додон відмовився призначити Стурзу міністром оборони, заявивши, що не прийме у нього присягу і не включить міністра до складу Вищої Ради безпеки. У зв'язку з цим уряд звернувся в Конституційний суд за відповідними роз'ясненнями.

Це перший в історії сучасної Молдови випадок, коли при чинному президентові повноваження глави держави тимчасово передаються прем'єра чи голови парламенту.