Уряд Польщі планує спростити можливості працевлаштування для лікарів з України для того, щоб подолати брак медпрацівників у польських лікарнях.

Влада Польщі планує спростити умови роботи для українських врачейОб це повідомляє англомовна служба Польського радіо, передає mediaUA з посиланням на Еспресо.tv.

"Ми розглядаємо можливість застосувати німецький підхід до надання іноземним лікарям ліцензій, щоб вони могли практикувати на певному робочому місці", - повідомила прес-секретар Міністерства охорони здоров'я Польщі Мілена Заславська.
Як наголошується, в даний час медики з інших країн, крім ЄС, повинні підтвердити диплом в Польщі, закрити різницю в освіту і здати іспити на знання медичної термінології польською мовою, а також право на роботу в Польщі. Саме ці вимоги і планує спростити уряд Польщі.

В самій Польщі лікарі незадоволені рівнем оплати їх праці. Після тритижневої акції протесту молодих лікарів, 19 жовтня уряд Польщі оголосив значне збільшення витрат на охорону здоров'я.
Під час акції протесту кілька десятків молодих лікарів почали голодування в дитячій лікарні у Варшаві. Згодом до них долучилися протестувальники в Щецині та Лодзі. Вони вимагають збільшення бюджету охорони здоров'я до 6,8% ВВП до 2021 року з нинішніх 4,7%.
Зараз в Польщі працює 1 137 іноземних лікарів, включаючи 306 з України, 139 з Білорусі та 81 з Німеччини.

Як повідомлялося раніше, в 2016 році громадяни України, які працюють у Польщі, перевели на Батьківщину 8 мільярдів польських злотих (2,22 мільярда доларів США). Експерти вказують на те, що за рахунок українців Польща відновила зростання працездатного населення.