Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір закликав владу України забезпечити безпеку життя і роботи журналістів у країні.

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дезір закликав владу України забезпечити безпеку роботи журналистовОб це повідомляє mediaUA з посиланням на Укрінформ.
"Безпека працівників ЗМІ залишається крихкою в Україні, і я наполегливо закликаю владу покласти край безкарності за всі напади на журналістів, ефективно і оперативно завершивши розслідування і врегулювавши в судовому порядку випадки необґрунтованого втручання. Журналісти мають працювати в сприятливих умовах, вільних від страху насильства і залякування", - цитує Дезира його прес-служба.

Представник ОБСЄ запевнив, що справи українських журналістів Романа Сушенку, Миколи Семени, Станіслава Асєєва, і події навколо інформаційного порталу Strana.ua його журналістів залишаються в центрі його уваги.
В ході візиту Дезір зустрівся з дружиною Романа Сущенко Анжелою Сущенко і пообіцяв їй підтримку в зусиллях, спрямованих на звільнення журналіста.
З іншого боку, він висловив стурбованість з приводу журналістів Нарзулло Ахунджонова і Фікрета Гусейнлі, нещодавно затриманих в Україні на прохання Узбекистану та Азербайджану відповідно. Дезір попросив українську владу не видавати цих журналістів, оскільки вони можуть зіткнутися з несправедливим зверненням і переслідуваннями за їх критичні репортажі.