Лобізм на користь Януковича і Партії регіонів без належної реєстрації є одним із звинувачень проти Манафорта, оголошених в цей понеділок.

Українська справа Манафорта викликала скандал у США. Глава найбільшої лобистской компанії Подеста пішов у відставку, - "Голос Америки"Як передає mediaUA, про це пише Голос Америки.
"У США - це кримінальний злочин, який може каратися позбавленням волі", - сказала в коментарі Українській службі "Голосу Америки", Шейла Крумгольц, виконавчий директор Центру відповідальної політики США - провідної американської неурядової організації, відстежує гроші в політиці.

Закон про лобізм і реєстрацію іноземних агентів (FARA) вимагає від лобістів реєструватися протягом 10 днів після того, як отримано згоду виступати агентом, заявила Крумгольц.
В день оприлюднення звинувачень проти Манафорта, голова однієї з найбільших лобістських компаній Вашингтона Podesta Group Тоні Подеста заявив, що він залишає компанію, повідомляє Politico. Керівництво компанії буде передано головному менеджеру Кімберлі Фріттс, яка з рештою командою повинна створити нову компанію протягом одного - двох днів.
"Умисне порушення закону FARA може спричинити кримінальне покарання, включаючи штрафи та ув'язнення", - зазначила активістка, зазначивши, що "таке помітне справу стосовно FARA як справа Манафорта, як навчить людей закону, так і стримає майбутніх порушників від приховування інформації, що має бути розкрита за законом".

Крумгольц і раніше заявляла про велику важливість справи Манафорта у США
Подеста і його компанія потрапили під розслідування в ході вивчення фінансів Манафорта, який проводив лобістську кампанію від імені Європейського центру по сучасній Україні. Подеста отримував гроші за просування України в США, повідомляє Politico. Подеста стверджує, що в той час він не знав про політичні зв'язки свого клієнта.

В понеділок 30 жовтня у відношенні П. Манафорта і Р. Гейтса були висунуті звинувачення в рамках розслідування Роберта Мюллера про можливе втручання Росії у вибори США в 2016 році. Звинувачення безпосередньо не зачіпають ймовірні зв'язки екс-соратників Д. Трампа з Росією, однак Р. Гейтс і П. Манафорт звинувачуються у відмиванні грошей і змові проти інтересів США у співпраці з колишнім президентом України Віктором Януковичем і його Партією регіонів".

П. Манафорт і Р. Гейтс стали першими обвинуваченими в рамках розслідування Р. Мюллера.