Російська пропаганда державних ЗМІ та фальсифікація фактів Кремлем розпалили ненависть росіян до України і продовжують поглиблювати конфлікт. Це вимагає реакції міжнародного співтовариства.

Пропаганда і фейки Кремля несуть пряму загрозу цінностям ООН, необхідна реакція, - НиколенкоС такою заявою на засіданні Четвертого комітету Генасамблеї ООН виступив перший секретар Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко, передає mediaUA з посиланням на "Укрінформ".

"Ми глибоко стурбовані масштабною кампанією пропаганди і підбурювання ненависті до України та українців, здійснюваної російськими державними ЗМІ та громадськими діячами. Це зіграло важливу роль у розпалюванні агресії Росії проти України і конфлікту на Донбасі", - зазначив Ніколенко.
Він також підкреслив, що російські влади істотно обмежили простір для незалежних ЗМІ, посилили контроль над державними медіа, перетворивши їх у потужні інструменти державної пропаганди, що продукують фальшиві новини.
"Така гібридна війна проти України із залученням підконтрольних державі російських ЗМІ є прямою загрозою для цінностей ООН. Комітет та інші органи ООН повинні оперативно реагувати на подібні спроби фальсифікації новин і використання їх в якості інструменту поглиблення регіональних конфліктів", - заявив дипломат.
Він закликав міжнародну спільноту подвоїти зусилля до запровадження кращих практик та інструментів в реагуванні на цю глобальну загрозу.
"Ми переконані, що інформаційна безпека є ключовим елементом у кожній системі національної безпеки, ООН повинна стати маяком для цього шляхом виявлення та притягнення до відповідальності тих, хто бере участь у пропагандистських війнах", - підкреслив Ніколенко.