Голова Міжнародного агентства з атомної енергії Юкія Амано заявив, що Іран виконав свої зобов'язання, пов'язані з ядерною зброєю", в рамках міжнародної угоди про обмеження ядерної програми.

Іран виконав свої зобов'язання по ядерному угодою, - МАГАТЭ29 жовтня гендиректор МАГАТЕ виступив з промовою на прес-конференції у Тегерані, де зустрівся з іранськими лідерами, передає mediaUA з посиланням на Радіо Свобода.
Амано, чиє агентство відповідає за моніторинг ядерних обмежень, зустрівся, зокрема, з президентом Ірану Хасаном Роугани, віце-президентом Алі Акбаром Салехі, який координує ядерну діяльність Ірану і міністром закордонних справ Мохаммадом Джавадом Зарифи.
В опублікованій президентською канцелярією заяві Роугани зазначив "повну" прихильності Ірану угоді. "Ми не повинні допустити, щоб ядерна угода, як важливе досягнення, підривалася, і ми повинні консолідувати цю важливу міжнародну прихильність при повному співпраці", - сказав він.

Салехі заявив, що Тегеран хоче продовження дії ядерної угоди, і що позиція США його турбує. "Якщо ядерна угода буде порушена, це матиме непередбачувані наслідки", - сказав він.
Візит Амано в Тегеран відбувся після того, як 13 жовтня президент США Дональд Трамп хоча і не відмовився від угоди, але і не став підтверджувати дотримання її положень Іраном. Він звинуватив Тегеран у порушенні "духу" домовленостей, зокрема, через постійні випробування балістичних ракет і підтримку екстремістів на Близькому Сході.
Іран незмінно вказує, що його ядерна програма носить мирні цілі.

Лідери Європейського союзу та інші сторони угоди підтвердили, що підтримують його. Крім США, підписантами угоди є Росія, Китай, Великобританія, Франція і Німеччина.