Стратегічне командування США (StratCom) оголосило про початок в понеділок масштабних військових навчань Global Thunder-2018 ("Глобальний грім-2018").

США проведуть масштабні військові навчання "Глобальний грім-2018"Як інформує mediaUA з посиланням на "Інтерфакс-Україна"

В ході навчань будуть задіяні штаб StratCom на військово-повітряній базі Offutt, підпорядковані штабу частини в різних районах світу, включаючи ракетні частини і частини ВПС

В ході маневрів відпрацьовуватимуться дії щодо стратегічного протистояння, космічні операції, операції в кіберпросторі, методи ведення електронної війни, протиракетна оборона, розвідувальні дії, поінформував StratCom.У прес-релізі не згадується, скільки триватимуть навчання. Проте з досвіду попередніх років, вони тривають близько 10 днів.

Вчення Global Thunder проводяться щорічно. Проте, як відзначають спостерігачі, їх цьогорічною особливістю є напруженість у відносинах між США та Північною Кореєю. Лідери обох країн періодично обмінюються погрозами про можливих взаємних ударах.