ФБР вивчає великі грошові перекази від офшорних компаній колишнього політтехнолога Партії регіонів Пола Манафорта на рахунки в США, щоб з'ясувати не відмивав він гроші для уряду України часів Віктора Януковича.

ФБР розслідує, не відмивав чи Манафорт гроші для Януковича і Партії регіонів, - BuzzfeedКак передає mediaUA з посиланням на Українську правду, про це пише Buzzfeed.
ФБР виявило 13 підозрілих переказів на суму близько $3 млн, які пов'язані з Полом Манафортом офшорні компанії, здійснювали в 2012-2013 роках.
Гроші проходили через офшорні рахунки і потрапляли в США.

"На ці транзакції, про яких раніше не повідомлялося, звернули увагу співробітники правоохоронних органів ще в 2012 році, коли вони почали вивчати банківські перекази, щоб визначити, приховував чи Манафорт гроші від податкових органів або допомагав режиму Януковича, близькій до президента Росії Володимиру Путіну, відмивати деякі з мільйонів, викрадені через корупційні оборудки", - пише видання.
Грошові перекази були вперше відзначені фінансовими установами США, які за законом зобов'язані повідомляти у відділ казначейства про будь-які угоди, які вони вважають підозрілими.
Такі "повідомлення про підозрілих діях" не свідчать про проступок. Федеральний закон вимагає, щоб фінансові установи подавали звіти про касові операції, які перевищують 10 000 доларів США за один день, навіть якщо ці операції є законними. Банки також зобов'язані подавати звіти, коли вони підозрюють відмивання грошей або інші фінансові злочини.
Співробітники банку відзначили незвичайну поведінку серед п'яти офшорних компаній, які, за словами влади, пов'язані з Манафортом: Global Endeavor Inc., Lucicle Consultants Ltd. і трьома іншими.
Джерела в правоохоронних органах повідомили, що компанії відправляли гроші в доларах без пояснення походження і призначення. Країни, в яких проводилися ці операції, зокрема Кіпр, карибська держава Сент-Вінсент і Гренадіни, сумно відомі як офшорні зони для відмивання грошей.

Слідчі знайшли докази того, що походження грошей ховалося за багатьма "шарами" компаній. Велика частина цих сум у підсумку опинилася на рахунках будівельних фірм, хедж-фондів і навіть автосалону.
Два співробітники правоохоронних органів, які працювали над цією справою, повідомили, що ще в 2004 році вони виявили "червоні прапорці" в його банківських документах, та що сумнівні операції нараховували багато мільйонів доларів.
Як відомо, Манафорт є центральною фігурою в розслідуванні спеціального радника Роберта Мюллера про можливу змову між кампанією Трампа та Росією, частково із-за багатьох зв'язків Манафорта з росіянами і його роботи з Януковичем.
Як повідомлялося, ФБР висунула перші звинувачення у справі про втручання Росії у вибори за результатами розслідування Мюллера. Які саме звинувачення висунуті і проти кого залишається неясним.