Уряд має намір ввести в дію ст. 155 Конституції Іспанії.

У Мадриді сьогодні на спецзаседании уряду буде вирішуватися питання Каталонії

У суботу, 21 жовтня, в Мадриді уряд Іспанії проводить спеціальне засідання, на якому буде вирішуватися питання Каталонії. Про це повідомляє mediaUA з посиланням на видання DW.

Згідно з інформацією, уряд має намір ввести в дію ст. 155 Конституції Іспанії, що дозволяє прийняти примусові заходи щодо виконання автономним регіоном своїх конституційних зобов'язань.

Очікується, що у випадку прийняття таких заходів уряд Каталонії може бути відсторонена від виконання обов'язків і будуть оголошені дострокові місцеві вибори.


Раніше Конституційний суд Іспанії оголосив каталонський закон про референдум щодо незалежності недійсним.

Нагадаємо, що 1 жовтня 2017 року в Каталонії відбулося голосування на референдумі щодо незалежності регіону. Згідно з результатами, за незалежність проголосували 90,18% при явці в 43%.

Президент Каталонії Карлес Пучдемон в ході виступу перед парламентом 10 жовтня не проголосив незалежність Каталонії, запропонувавши відтермінувати прийняття цього рішення для проведення переговорів з іспанськими властями. Після цього владою Каталонії була підписана декларація незалежності, вступ в силу якої відкладено.

Уряд Іспанії не визнала де-факто оголошення Каталонією своєї незалежності, вимагаючи від влади автономії чітко висловитися з приводу незалежності регіону.

Мадрид в свою чергу погрожував вжити заходів, якщо Каталонія не визначиться з декларацією про незалежність.