Україна в особі Міністерства юстиції подала касаційну скаргу у справі про стягнення боргу російською компанією "Татнафта" на суму $112 млн плюс відсотки після втрати активів.

Україна подала касацію у справі російської "Татнафти"

Про це з посиланням на ТАСС повідомляє БизнесЦензор.

Арбітражний суд Ставропольського краю 29 лютого 2019 року постановив привести у виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу за позовом "Татнафти" про стягнення з України $144 млн у справі про втрату активів російської компанії.

"12 квітня (подана) касаційна скарга (від відповідача) Україна в особі Міністерства юстиції України", - уточнюється в картотеці арбітражних справ ГАС "Правосуддя".

Як писав БизнесЦензор, арбітражного суду Ставропольського краю в четвер задовольнив заяву "Татнафти" про визнання і приведення у виконання арбітражного рішення іноземного суду, згідно з яким Україна повинна виплатити компанії $112 млн і відсотки.

У червні 2018 року Арбітражний суд Москви передав позов "Татнафти" до України на $112 млн (плюс відсотки) на розгляд до Арбітражного суду Ставропольського краю.

Майже рік перед цим представники України і "Татнафти" сперечалися про ефективної юрисдикції суду, а також про наявність у України на території РФ майна, яке може бути враховано в рамках стягнення за позовом російської нафтової компанії.

"Татнафта" наполягала, що звернути під стягнення можна частину будівлі культурного центру України в Москві, яка використовується в комерційних цілях. Крім того, суд запитував у Росреестре дані про нерухомості України на території РФ, оскільки, за даними "Татнафти", у країни є майно в Ставропольському краї.

Представники української сторони у свою чергу наполягали, що культурний центр у Москві має дипломатичний імунітет, відповідно його можна перетворити на стягнення.

Нагадаємо, "Татнафта" в квітні 2017 року подала клопотання до Арбітражного суду Москви і Високий суд Лондона про примусове виконання рішення міжнародного арбітражу від 29 липня 2014 року, згідно з яким Україна зобов'язана виплатити компанії $144 млн за порушення міждержавної угоди про захист інвестицій.

Крім того, "Татнафта" відстояла в британських судах право подати повторний позов до високого суду Лондона до українським бізнесменам Геннадію Боголюбову, Ігорю Коломойському, Олександру Ярославському і Павла Овчаренка по справі про постачання нафти на Кременчуцький нафтопереробний завод (ЗАТ "Укртатнафта") з вимогою відшкодувати $334 млн збитків та проценти. Очікується, що суд розгляне позов в 2020 році.

Нагадаємо, "Татнафта" почала арбітражний розгляд проти України у 2008 році згідно з російсько-українською угодою про заохочення та взаємний захист інвестицій з-за ситуації навколо "Укртатнафти".

"Укртатнафта" створена відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,296% акцій "Укртатнафти" належало структурам, близьким до "Татнафти", міністерство майна Татарстану володіло 28,7788% акцій, ще 8,6% акцій належало безпосередньо "Татнафти". Проте в результаті судових розглядів в Україні частка татарстанських акціонерів в НПЗ була практично обнулена, а на підприємстві з'явилися нові акціонери, близькі до групи "Приват" Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

У 2014 році арбітраж виніс рішення на користь "Татнафти" і зобов'язав Україну виплатити російській компанії компенсацію в розмірі $112 млн, а також відсотки. У тому ж році Україна програла апелляицию.

При цьому в 2014 році "Укртатнафта", що знаходилася під контролем Коломойського, заявила що вона відшкодує Україні витрати, пов'язані з оплатою сум, присуджених арбитражом. Проте в даний час "Татнафта" домагається стягнення цих коштів з України в судах Великобританії, США та Росії.


Дивитися коментарі →