Одеський департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції звернувся в Національне агентство по запобіганню корупції з приводу можливого конфлікту інтересів у призначеного 27 березня 2019 року головою інспекції Сергія Кузьміна.

При призначення Кузьміна головою Держархбудінспекції не був врахований можливий конфлікт інтересів. ДОКУМЕНТ

Про це повідомляє mediaUA.

Як йдеться у зверненні одеського департаменту, до призначення головою Державної архітектурно-будівельної інспекції Сергій Сергійович Кузьмін займав ряд керівних посад. У тому числі, він був директором ДП "Спеціалізована державна експертна організація – центральна служба української державної будівельної експертизи" (ДП "Держбудекспертиза"). Згідно законодавства ДП "Держбудекспертиза" проводить експертну оцінку об'єктів будівництва та перевіряє присвоєння класу наслідків будівництва. У той же час, голова Держархбудінспекції керує діяльністю цієї організації у сфері державного архітектурно-будівельного контролю.

Дивіться також: Розкрита схема посередництва в отриманні хабара в Держархбудінспекції ліцензій на проведення будівельних робіт, - Нацполиция. ФОТО

Діяльність Держархбудінспекції та ДП "Держбудекспертизи" максимально наближені і пов'язані. У С. Кузьміна може виникнути приватний інтерес у сфері, де він виконує свої службові повноваження при прийнятті або неприйнятті рішень.

Так потенційний конфлікт інтересів С. Кузьміна існує під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю підпорядкованого йому органу за дотримання експертними організаціями вимог закону містобудівної діяльності, будівельних норм і стандартів при виконанні підготовчих та будівельних робіт.

Згідно з законом, держслужбовець повинен уникати конфлікту інтересів, а також повідомляти про те, що така ситуація виникла.

Тому Одеський департамент Держархбудінспекції звернувся в НАПК з питанням – чи повідомляв С. Кузьмін в агентство про існуючий конфлікт інтересів і пояснили йому в НАПК порядок його дій.Дивитися коментарі →