Єврокомісія (ЄК) підготувала список товарів, на імпорт яких будуть введені мита і представила їх країнам-членам ЄС, повідомило агентство DPA з посиланням на джерела в співтоваристві.

Єврокомісія підготувала список товарів США для введення мит

Про це з посиланням на ТАСС повідомляє БизнесЦензор.

За його інформацією, заходи охоплюють імпорт товарів з США на суму близько €20 млрд. В Єврокомісії заявили, що планується провести консультації з компаніями ЄС, які можуть постраждати від введення США аналогічних зборів.

Президент США Дональд Трамп підтвердив 9 квітня плани ввести мита на товари з ЄС у відповідь на субсидування Євросоюзом авіабудівної компанії Airbus. Відповідну заяву він опублікував на своїй сторінці в Twitter, додавши, що цей захід торкнеться імпорт з країн ЄС на суму в $11 млрд.

Управління представника США на торгових переговорах Роберта Лайтхайзера в понеділок опублікувало список продукції ЄС, на яку можуть бути введені мита у відповідь на субсидування Євросоюзом своєї авіапромисловості. Апеляційний орган СОТ в минулому році підтвердив прийняте в 2016 році рішення панелі арбітрів про те, що Європейський союз і чотири його держави-члена - Франція, Німеччина, Іспанія і Великобританія - незаконно субсидували Airbus. У той же час наприкінці березня Апеляційний орган СОТ підтвердив висновок третейської групи від 2017 року про те, що США субсидували виробництво літаків Boeing на шкоду економічним інтересам Airbus допомогою податкових послаблень. Даний спір СОТ між США і ЄС йде з 2004 року.


Дивитися коментарі →