Греція найближчим часом укладе угоду з Міжнародним валютним фондом (МВФ) про часткове дострокове погашення взятих у нього кредитів, повідомило агентство Reuters з посиланням на джерело.

Греція укладе угоду з МВФ про дострокове погашення кредитів

Про це з посиланням на ТАСС повідомляє БизнесЦензор.

За його даними, підписання угоди може відбутися вже у вихідні. Як повідомляє Reuters, мова йде про виплату приблизно половини від загальної суми, яку Афіни заборгували МВФ.

Міністерство фінансів Греції вже давно оголошував про бажання виплатити взятий у кредит МВФ, тому що він був даний на піку фінансової кризи за дуже високою ставкою в розмірі близько 5% річних, тоді як від європейських структур Афіни отримували кредити за пільговою ставкою, вона була майже в п'ять разів нижче. Як зазначає агентство, всього Греція повинна виплатити МВФ до 2024 року близько €9,3 млрд.

У серпні 2018 року Греція успішно завершила третю програму зовнішньої макрофінансової допомоги і вийшла з-під зовнішнього управління іноземних кредиторів, під яким вона перебувала з 2010 року. Наприкінці 2018 року зовнішній борг Греції склав 192,4% ВВП (€357,25 млрд). У 2019 році прогнозується зниження його на 12,8 процентних пункту до 179,6% ВВП (€346,2 млрд).


Дивитися коментарі →