Президент України Петро Порошенко заявляє, що спроби зупинити або припинити рух України до членства в Європейському Союзі та НАТО буде порушенням Конституції України. Глава держави зазначає, що євроінтеграційний рух нашої держави закріплено в Основному законі та є обов'язковим до виконання на всіх рівнях влади.

Всі спроби зупинити рух в ЄС і НАТО є антиконституційними, - Порошенко

"Якщо зараз зупинити процес, то, по-перше - це буде неконституційно. Тому що в Конституції закріплена наша європейська та євроатлантична інтеграція України. І ніхто, жодна посадова особа не має права порушувати Конституцію і зупиняти цей процес", - підкреслив Президент в інтерв'ю журналістам у ході робочого візиту до Франції, передає mediaUA, з посиланням на прес-службу Глави держави.

Петро Порошенко підкреслив, що зробить все від нього залежне, щоб продовжити європейський шлях України. "За це заплачено велика ціна. І щоб ті жертви, які заплатив український народ були не марними", - зазначив він.

Читайте на " mediaUA": В Україні потрібно розмістити військові підрозділи НАТО, - Яценюк

Відповідаючи на запитання журналістів щодо побоювань західних лідерів щодо можливої зміни курсу України, Глава держави зазначив, що існують певні занепокоєння в разі зміни курсу України і не тільки на рівні європейських лідерів.

"Якщо Україна сама зупиниться і буде ставити питання розвитку нашої європейської та євроатлантичної інтеграції в залежності від того, що скаже Кремль, або якимось чином ми затягнемо через проведення з будь-яких підстав, в тому числі і референдуму. Я вважаю, що це шлях в оману", - зазначив Петро Порошенко.

"Референдум буде проведений тоді, коли будуть відкриті ворота Європейського Союзу та України буде делегувати частину своїх суверенних повноважень ЄС. Так, як це робила кожна країна, яка претендувала на те, щоб стати членом Євросоюзу ", - підкреслив Глава держави.

Також читайте: Ми не зупинимося на півдорозі і ніхто не розгорне нас назад, - Порошенко про європейський вибір України


Дивитися коментарі →