Компанія Facebook, що володіє однойменною соціальною мережею, в 2018 році витратила близько $20 млн на забезпечення безпеки її голови Марка Цукерберга і його близьких, повідомив телеканал CNBC.

Facebook за рік витратив $20 мільйонів на безпеку Цукерберга

Про це з посиланням на ТАСС повідомляє БизнесЦензор.

Такі дані наводяться в документах, які Facebook подала у федеральну Комісію з цінних паперів і бірж США. З цих матеріалів випливає, що Цукерберг за роботу в Facebook отримує символічну плату в розмірі $1 на рік, однак компанія компенсує витрати, які він несе, виконуючи свої обов'язки.

Розмір даної компенсації в 2018 році склав $22,6 млн. Як пояснили в компанії, близько $20 млн з цієї суми були витрачені на забезпечення особистої безпеки Цукерберга" в той час, коли він знаходився у себе вдома або в поїздках, а також його близьких. Приблизно $2,6 млн Facebook виділила в 2018 році "на покриття витрат, пов'язаних з використанням особистого авіатранспорту" Цукербергом.

У матеріалах констатується, що витрати на забезпечення безпеки глави Facebook за останні роки зросли. У 2016 році на це виділили близько $5,1 млн, у 2017 році - $7,6 млн. На перельоти Цукерберга компанія витратила в 2016 році $871 тис., в 2017 році - $1,5 млн.

За оцінкою телеканалу, зростання витрат на забезпечення безпеки Цукерберга і його близьких може бути пов'язане з низкою скандалів, які в останні роки мали місце навколо компанії.

Один з них вибухнув у березні 2018 року, коли газета The New York Times повідомила, що британській компанії Cambridge Analytica вдалося зібрати особисті відомості десятків мільйонів користувачів Facebook.


Дивитися коментарі →