Український режисер і письменниця Ірина Цілик закликала співгромадян підтримувати незаконно засудженого в Російській Федерації журналіста Романа Сущенко та інших політв'язнів.


Українська письменниця Цілик закликає писати листи Сущенко та іншим політв'язням в РФ

Як передає mediaUA, про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

"Я плакала весь час, поки читала цей текст. Багато чого не знала про Сущенко. Нестерпно, що ми майже нічим не можемо допомогти йому і іншим ув'язненим. Але можна хоча б писати листи. Там в кінці є адреса", - зазначила Цілик.

 

Нагадаємо, Романа Сущенко затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

Протягом двох днів після арешту ніхто не знав про долю журналіста, йому не давали зв'язатися ні з дружиною, ні з адвокатом, ні з представниками українського посольства в РФ. Пізніше члени Громадської спостережної комісії Москви випадково виявили його в слідчому ізоляторі ФСБ "Лефортово" під час інспекційного візиту. На той момент Лефортовський районний суд Москви заарештував вже українця на два місяці.

Дивіться також на " mediaUA": Російські тюремники відмовили йому в кистях і фарбах. Він використовував кулькову ручку, олівець і цибульний сік, - у Брюсселі відкрилася виставка картин Сущенко, виконаних у СІЗО Москви. ВІДЕО

7 жовтня 2016 року йому пред'явили звинувачення у "шпигунстві" за статтею 276 КК РФ, яка передбачає покарання у вигляді 20 років позбавлення волі. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко нібито є працівником Головного управління розвідки Міноборони України і нібито "цілеспрямовано збирав відомості про діяльність збройних сил і військ національної гвардії Російської Федерації, що є державною таємницею". В ГУР Міноборони це спростували. Сам журналіст відкидає звинувачення ФСБ РФ і не визнає своєї провини.

Пізніше захисника Сущенко Марка Фейгіна позбавили статусу адвоката. Він являє Сущенко тільки як громадський захисник.

4 червня 2018 року Мосміськсуд засудив українського журналіста до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство (ст. 276 КК РФ). 12 вересня Верховний суд Росії визнав вирок"законним".

МЗС України висловив протест, вимагаючи від РФ негайно скасувати незаконний вирок у справі Сущенко та забезпечити його звільнення і повернення в Україну. До цих закликів приєдналися і міжнародні організації, такі як ЄС, ОБСЄ, Міжнародна і Європейська федерації журналістів (IFJ/EFG) та ін.


Дивитися коментарі →