Brexit може не відбутися, якщо парламенту і уряду в Лондоні не вдасться прийти до компромісу за договором з Брюсселем.


Прем'єр Великобританії Мей: "У нас серйозний вибір: вийти з ЄС без договору або не виходити з нього"

Як передає mediaUA з посиланням на Укрінформ, про це йдеться в заяві Прем'єр-міністра Великобританії Терези Мей, яке поширила прес-служба її офісу.

"Оскільки парламент чітко дав зрозуміти, що він перешкодить виходу з ЄС без угоди, тепер у нас серйозний вибір: вийти з Євросоюзу без договору або не виходити з нього зовсім".

При цьому глава британського уряду підкреслила, що залишається на своїй позиції: "Ми повинні домогтися Brexit, і для цього нам треба узгодити умови договору".

Чим довше триватиме боротьба за більшість у парламенті, тим вище ризик, що Сполучене Королівство так і не вийде з ЄС, підкреслила Тереза Мей: "А це означатиме, що Brexit, за який проголосував британський народ, спливе у нас крізь пальці. Я це не схвалюю".

За словами політика, ще на цьому тижні вона збирається відправитися до Брюсселя, щоб просити про відстрочку Brexit.

Читайте на " mediaUA": Британці вийшли на вулиці Лондона з вимогою референдуму за Brexit. ФОТОрепортаж

Як відомо, прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей направила в ЄС запит про продовження відстрочки Brexit до 30 червня. Згідно з пропозицією Мей, якщо британські парламентарії вчасно узгодять угоду про Brexit, Великобританія може вийти з ЄС до виборів в Європарламент 23 травня.

На сьогодні, згідно з домовленостями з Євросоюзом, Великобританія повинна покинути ЄС 12 квітня. Причому, відбудеться "жорсткий" Brexit, якщо парламент не схвалить відповідну угоду.

Екстрений саміт ЄС, на якому обговорюватиметься питання Brexit, відбудеться 10 квітня.


Дивитися коментарі →