В Україні відбулися зміни в процедурі видачі водійських посвідчень, підготовки водіїв та акредитації автошкіл.


Посвідчення водія в Україні видаватимуть за новими правилами

Таку інформацію поширили в Головному сервісному центрі МВС, передає БизнесЦензор з посиланням на ЦТС.

"Введена відеофіксація складання іспитів із знань правил дорожнього руху і навичок керування транспортними засобами. Для цього в кожному екзаменаційному авто буде встановлено спеціальне обладнання", - йдеться в повідомленні.

Відтепер неможливо буде скласти теоретичний іспит в одному територіальному сервісному центрі МВС, а практичний - в іншому.

До двох років скорочено термін дії отриманого в автошколі свідоцтва про закінчення навчального закладу з підготовки водіїв транспортних засобів. Також отримати або обміняти посвідчення водія буде неможливо без відмітки про місце реєстрації в документі, що засвідчує особистість.

Викладачі і інструктори з водіння будуть зобов'язані вносити в спеціальний електронний журнал інформацію про час проведення теоретичних і практичних занять, а також про транспортний засіб, на якому буде проводитись практичне заняття.

Для автошкіл скасовується вимога щодо придбання у територіальних сервісних центрах МВС бланків свідоцтв про закінчення закладу з підготовки водіїв транспортних засобів.

Акредитацію автошкіл тепер будуть займатись регіональні сервісні центри МВС за місцем знаходження закладів. Для автошкіл, які належать до сфери управління Міністерства освіти і науки, запроваджується спрощений механізм акредитації.

Всі випускники, які пройшли підготовку водіїв у закладах професійно-технічної освіти, будуть допущені до здачі іспитів без додаткового навчання в автошколі.

Крім того, на сайті Головного сервісного центру МВС можна підготуватися до теоретичної частини іспиту з правил дорожнього руху завдяки безкоштовному онлайн-тренажера. Уточнюється, що він є ідентичним іспиту, який здається в сервісному центрі МВС. Також на сайт і можна завантажити повний перелік питань по ПДР та варіанти відповідей на них.

 

Підписуйтесь на БизнесЦензор в Facebook, Twitter і Telegram


Дивитися коментарі →