Румунського політика, члена Демократичного союзу угорців Румунії Хунора Келемена 6 квітня не пустили в Україну, коли він прямував на святкування 30-річчя угорської організації "Това риство угорської культури Закарпаття". Прикордонники кажуть - виконували доручення правоохоронців.


МЗС Угорщини викликало посла України Непоп з-за заборони на в'їзд чолі союзу угорців Румунії Келемену

Як передає mediaUA з посиланням на УНІАН, міністерство закордонних справ Угорщини викликало посла України в Будапешті Любов Непоп у зв'язку із забороною на в'їзд в Україну Келемену.

Про недопуск на територію України Келемен повідомив у Facebоok, вказавши, що йому відмовили у в'їзді без пояснення причини.

"Я міг би зробити це (привітати згадану організацію з 30-річчям. - Ред.), якби українська влада після однієї години безглуздого очікування та прикордонного контролю дозволила б мені в'їхати в країну. Вони позбавили мене права в'їжджати в країну без будь-яких пояснень. Вони просто повідомили, що я не можу перетнути кордон", - написав політик.

Він додав, що повідомив про ситуацію міністру закордонних справ Румунії і буде просити пояснення біля українського посольства в Бухаресті.

Спікер Державної прикордонної служби Олег Слободян в коментарі "Громадському" підтвердив факт недопуску Келемена на пункті пропуску "Тиса" на Закарпатті. І зазначив, що прикордонники виконували доручення "одного з правоохоронних органів України про заборону йому у в'їзді".

Хунор Келемен є румунським політиком і письменником угорського походження. З 2000 року є членом Палати депутатів від Демократичної спілки угорців. Також брав участь у виборах президента Румунії 2009 року, зайнявши п'яте місце з 3,83% голосів. Протягом трьох наступних років працював міністром культури та національної спадщини.

Читайте на " mediaUA": Угорщина продовжує блокувати офіційні зустрічі України з партнерами по НАТО, - Климпуш-Цинцадзе


Дивитися коментарі →