В Україні за 2018 рік зросла кількість діючих сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на 125 одиниць, сьогодні їх налічується 735.


Кількість аграрних кооперативів в Україні за рік зросла на 20%, – Мінагрополітики

Про це йдеться в повідомленні Міністерства аграрної політики і продовольства, передає БизнесЦензор.

"Об'єднання виробників у кооперативи є ефективною формою ведення бізнесу, адже оптимізація витрат відкриває багато перспектив для розширення виробництва, і як результат - нарощування прибутку. З минулого року в Україні діє державна програма по відшкодуванню кооперативам 70% вартості придбаного обладнання, яким скористалися 6 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, 2 з яких - новостворені", - прокоментував заступник міністра аграрної політики та продовольства Віктор Шеремета.

Так, державна підтримка була надана кооперативам молочно та плодово-ягідного напрямків діяльності для придбання обладнання по зберіганню та переробці сільськогосподарської продукції на суму понад 8,5 млн грн.

В результаті, три кооперативи молочного напряму (Волинської, Івано-Франківської, Черкаської областей) придбали 286 одиниць обладнання для створення цехів з виготовлення твердих сирів і три кооперативу плодово-ягідного напрямки (Закарпатської, Тернопільської, Чернігівської областей) придбали 16 одиниць обладнання для створення цехів первинної переробки та зберігання плодово-ягідної продукції (охолодження і глибоке заморожування).

"Звичайно, цифра кооперативів, які скористалися державною підтримкою невелика. Тому закликаю аграріїв брати приклад з колег, які на собі перевірили її ефективність. Бізнес - це завжди ризик, але мета державної допомоги - звести цей ризик до мінімуму", - наголосив Шеремета.

Він додав, що Мінагрополітики веде активний діалог з представниками аграрних об'єднань для пошуку спільних рішень щодо вдосконалення засад державної допомоги. Так, для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів були розширені напрямки діяльності, за якими вони можуть отримати урядову підтримку, додавши овочеві кооперативи , по заготівлі та переробці ягід, грибів і рослин та продукції бджільництва. Крім того, 70% вартості компенсується не тільки за українське обладнання, але і техніку для транспортування с/г продукції.

За словами заступника міністра, кооперативи, які користуються держпідтримкою оновлюють матеріально-технічну базу на виробництві. При вмілому управлінні це забезпечить нарощування виробництва продукції з доданою вартістю.

"Продукція з доданою вартістю у свою чергу насичує внутрішній ринок якісним продовольством і розширює експортний потенціал країни. Крім того, створення нових і розширення існуючих кооперативів формує додаткові робочі місця, що позитивно впливає на соціальний рівень життя місцевого населення", - резюмував Шеремета.

Порівняно з 1 січня 2018 року з 735 діючих сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів: молочарських - 186 (+44), з обробки землі та збору врожаю - 162 (+16), м'ясних - 35 (-16), плодоовочевих - 113 (+ 34), зернових - 41 (1) та з надання інших послуг - 198 (+46).

 

Підписуйтесь на БизнесЦензор в Facebook, Twitt er і Telegram


Дивитися коментарі →