Ціни на нафту в середу піднімаються четверту сесію поспіль, Brent наближається до $70 за барель вперше з листопада.

Ціни на нафту наближаються до $70 вперше з листопада

Про це з посиланням на Інтерфакс повідомляє БизнесЦензор.

Читайте також: Японія створила нафтовий концерн з річним оборотом у $50 мільярдів

Підтримку ринку надає зростаючий оптимізм щодо стану світової економіки, а також скорочення обсягів видобутку нафти країнами ОПЕК+.

Вартість червневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures становить $69,75 за барель, що на $0,38 (0,55%) вище рівня закриття попередньої сесії. У вівторок ці контракти подорожчали на $0,36 (0,52%) - до $69,37 за барель.

Ф'ючерс на нафту BRENT на травень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) до подорожчав на $0,25 (0,4%) - до $62,83 за барель. За підсумками торгів у вівторок контракт виріс в ціні на $0,99 (1,61%) - до $62,58 за барель.

WTI подешевшала на 38% з початку поточного року через скорочення видобутку країнами ОПЕК+, в тому числі з-за втрати іранських і венесуельських поставок у зв'язку з американськими санкціями щодо цих країн.

За даними міністерства енергетики Росії, країна в березні в рамках угоди з ОПЕК+ змогла скоротити середньодобовий видобуток нафти на 130 тис. барелів на добу щодо жовтня.

Країни ОПЕК+, ймовірно, продовжать угоду зі скорочення видобутку на 1,2 млн барелів на добу у другому півріччі, однак рівень виконання угоди буде значно нижче, вважає аналітик DNB Markets Хельге Андре Мартінсен.

Рівень виконання угоди країнами ОПЕК+ може скласти близько 60% у другому півріччі, заявив експерт в інтерв'ю агентству Bloomberg.

Тим часом, оптимізм щодо світової економіки зростає на сигналах про те, що США і Китай близькі до укладення торгової угоди. Китайська делегація на чолі з віце-прем'єром Лю Хе відновить в середу у Вашингтоні переговори з США по торговому угоди, яка, за даними світових ЗМІ, знаходиться на фінальній стадії узгодження.

"Ми одночасно отримуємо сигнали як в плані попиту на нафту, так і пропозиції, які малюють більш позитивну картину нафтового ринку, ніж очікувалося раніше, - зазначає аналітик CMC Markets Asia Pacific в Сіднеї Майкл Маккарті. - Очікування зростання попиту - ключовий двигун ринку в даний момент".


Дивитися коментарі →