У столиці з'явилася незаконна реклама сигарет "Марвел". Хоча на бігбордах немає зображення сигарет, але є назва бренду, а також слоган, під яким продаються сигарети "Свій для кожного". Замовникам і виконавцям прихованої реклами сигарет "Марвел" загрожують великі штрафи – до 35 тис. гривень за кожне місце незаконної реклами

У Києві з'явилася незаконна прихована реклама сигарет. ФОТО

Про це повідомляє mediaUA.

"Тут є ознаки порушення законодавства про рекламу. Згідно ст. 22 Закону "Про рекламу" забороняється зовнішня реклама тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби", - пояснює голова відділу контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства Державної служби з безпеки харчових продуктів та захисту споживачів Олег Кобельков.Дивіться також на " mediaUA": Одну з найбільших партій контрабандних цигарок виявили прикордонники у двох фірах, які прямують до Румунії. ВІДЕО

Також в Госпотребслужбе звернули увагу на акції з роздачею подарунків (запальничок) при покупці даного бренду сигарет. За оцінкою держоргану, такі акції також незаконні.

З цим згоден і генеральний директор Директорату громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я Андрій Скіпальський.

"Потрібно вже повідомляти про такі факти незаконної реклами в Госпотребслужбу. За дані порушення передбачені досить серйозні санкції – за кожне місце незаконної реклами – близько 35 тисяч гривень штрафу", - нагадує Він.

На думку Костянтина Красовського, експерта з контролю над тютюном, дані дії безпосередньо порушують ст. 16 закону про захист населення від тютюнового диму, яким заборонена і реклама тютюнових виробів, і будь-які акції по стимулюванню їх продажу.

Дивіться також на " mediaUA": Вісім громадян України затримано у Польщі за підозрою в нелегальному виробництві і продажу сигарет. ВІДЕО

"Проблема ще в тому, що ці сигарети виробляє тютюнова фабрика у містечку Винники біля Львова. Я в свій час робив розслідування по даній фабриці. І виявилося, що одна фабрика, але юридичних осіб у неї багато. І в результаті, коли складається протокол про порушення, виявляється, що порушника вже юридично не існує, а фабрикою вже володіє інша компанія", - пояснює схему Красовський.

Експерт зазначає, що ця фабрика вже давно славиться тим, що використовує всі можливі способи порушення законодавства.

"Наприклад, вони занижують ціни так, що якщо платити всі податки, то підприємство буде працювати в збиток. Зараз з пачки сигарет сплачується мінімум 18 грн. акцизу і 3 грн. ПДВ. Але у них сигарети коштують менше 21 гривні. Тобто вони явно знайшли спосіб не платити акциз чи інші податки", - упевнений Красовський.

Нагадаємо, раніше Львівську (Винниковскую) тютюнову фабрику звинувачували у махінаціях з використанням акцизних марок для сигарил, які наносилися на більш дорогі сигарети, з продажем в Україні сигарет, нібито призначених для магазинів дьюті-фрі.

А голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль називав Львівську (Винниковскую) тютюнову фабрику головним постачальником тютюнової контрабанди з України в країни Євросоюзу.


Дивитися коментарі →