На кінець березня 2019 року заборгованість клієнтів у Вінницькій області компанії-постачальника газу "Вінницягаз Збут" за спожитий газ досягла 825 млн грн.

У Вінницькій області після монетизації субсидій зросли борги за газ

Про це з посиланням на прес-службу "Вінницягаз Збут" повідомляє БизнесЦензор.

"Досі не розрахувалися за лютий близько 11,4 % одержувачів монетизированной субсидії. Вони ризикують залишитися без державної допомоги, адже органи соцзахисту повинні припинити нарахування субсидії в разі виникнення заборгованості на суму понад 340 грн", - повідомляє компанія.

Компанія відзначає, що рівень розрахунків населення за спожитий у лютому природний газ знизився в порівнянні з січнем і склав лише 61,3%.

"Побутові споживачі, які не мають пільг і субсидій, заборгували підприємству на 1 квітня 2019 року 774 млн грн. Це на 16 млн грн. більше, ніж на 1 березня", - повідомляє "Вінницягаз Збут".

Майже чверть боржників з числа побутових споживачів становлять субсидианты. У компанії таку тенденцію пов'язують з перехідним періодом в процесі монетизації субсидії.

"За станом на 31 березня 2019 року за спожитий у лютому газ розрахувалися 88,6% субсидиантов. Компанія з розумінням поставилася до затримок оплати за лютий у березні через перехідного этапв до монетизації субсидії. Однак, 11,4% або 17,8 тис. споживачів даної категорії все ж ризикують втратити державну допомогу з-за затримки в оплаті отриманими "на руки" засобами", - сказав директор "Вінницягаз Збуту" Василь Сопільник.

Компанія схвалює монетизацію субсидій, як необхідний крок для демонополізації та створення повноцінного ринку газу в секторі побутових споживачів.

"Проте, одержувачі монетизированной субсидії повинні чітко дотримуватися платіжну дисципліну, щоб виправдати довіру держави, не допустити боргів і не втратити державну підтримку у подальшому", - повідомляє компанія.

"Вінницягаз Збут" з початку поточного року вже розіслала понад 50 тисяч повідомлень боржникам про припинення газопостачання.

"З метою недопущення надзвичайних заходів ТОВ "Вінницягаз Збут" пропонує своїм клієнтам укласти договір реструктуризації боргу з складанням графіка оплати. У разі непогашення боргу компанія змушена буде дати доручення оператору ГРМ припинити поставки блакитного палива таким споживачам і почати процедуру стягнення заборгованості в судовому порядку", - йдеться в повідомленні.


Дивитися коментарі →