Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Президент України Петро Порошенко перестав прислухатися до Європи, оскільки у нього є "американські "заступники"".

Порошенко відбився від рук - це факт, - Лавров

Як інформує mediaUA, про це він повідомив виданню "Московський комсомолець".

"Ми відкриті для діалогу, який буде націлений не на балачки і не на вигадування приводів для бездіяльності, а на практичне виконання Мінських домовленостей. У мене немає сумнівів в тому, що Петро Порошенко не хоче і не буде цього робити", - заявив Лавров.

Він зазначив, що колишнього представника Києва в гуманітарній підгрупі Контактної групи Віктора Медведчука назвали зрадником після того, як він "всього-навсього запропонував серйозно обговорити, які права Донбас міг би отримати як автономний регіон": "Президент України Петро Порошенко сказав, що цього ніколи не буде, хоча сам він підписався під особливим статусом Донбасу, прописаному в Мінських домовленості".

"Ці положення про те, які права повинен мати Донбас, формулювала в тому числі і особисто канцлер ФРН Ангела Меркель. Те, що їх "підопічний" відбився від рук, — це факт. З одного боку, він не слухає ні Німеччини, ні Францію, тому що у нього є американські "заступники". А з іншого боку, їм теж ніяково публічно тиснути на нього, тому що вони тим самим розпишуться в тому, що їх "посередництво", як вони його називають, провалилося", - додав Лавров.

Читайте на " mediaUA": Голова ОБСЄ Лайчак обговорив з Лавровим звільнення українських полонених моряків

Разом з тим глава МЗС РФ підкреслив, що іншого документа, крім Мінських домовленостей, немає: "Їх можна, звичайно, доповнювати. Наприклад, надати спостерігачам від ОБСЄ озброєну охорону ООН, як ми це і пропонуємо у відповідь, до речі, на заклопотаності тих же українців безпекою спостерігачів ОБСЄ. Але суть цих домовленостей повинна залишатися незайманою. Головне в них — питання вирішуються безпосередньо між Києвом, Донецьком і Луганськом".


Дивитися коментарі →