Для отримання медичних послуг зі списку первинної медичної допомоги пацієнтові необхідно підписати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром, підкреслили в Міністерстві охорони здоров'я України. Кінцевого терміну підписання декларацій з лікарями немає.

Мінздрав оголосив про завершення переходу на модель фінансування "гроші йдуть за пацієнтом"

У квітні 2019 року медичні установи, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри, завершать перехід на модель фінансування за принципом "гроші йдуть за пацієнтом". Про це 2 квітня поінформувала прес-служба Міністерства охорони здоров'я України, передає mediaUA.
Найближчим часом Кабмін прийме відповідне рішення – і починаючи з 1 квітня Національна служба здоров'я буде оплачувати лікарням медичні послуги, надані пацієнтам, відповідно до кількості підписаних декларацій, йдеться в повідомленні.
Для отримання медичних послуг зі списку первинної медичної допомоги пацієнтові необхідно підписати декларацію з сімейним лікарем. У разі, якщо у лікаря вже набрано достатня кількість пацієнтів, він може порадити звернутися до колеги з того ж Центру первинної медико-санітарної допомоги.

Читайте також на " mediaUA": Після декількох тижнів падіння рівень захворюваності на кір в Україні знову зростає, - Моз

Кінцевого терміну підписання декларацій з лікарями немає, це можна зробити у доктора на прийомі, нагадали в Моз.
Крім того, у міністерстві зазначили, що екстрена допомогу пацієнтам буде приїжджати, незалежно від того, вони підписали декларацію з сімейним лікарем чи ні.
Також у міністерстві нагадали, що з 1 квітня в Україні почала діяти система електронних рецептів, яка дозволить громадянам отримувати медикаменти за програмою "Доступні ліки" без прив'язки до місцевості, де цей рецепт був виданий.

Безстрокова кампанія за вибором сімейного лікаря стартувала 2 квітня 2018 року. Кожен пацієнт може підписати декларацію з одним лікарем, який буде стежити за його здоров'ям, забезпечувати первинну діагностику, надавати невідкладну допомогу при різкому погіршенні здоров'я, призначати необхідні аналізи і давати направлення до профільних фахівців.


Дивитися коментарі →