На вимогу постачальника "останньої надії" держпідприємства "Укрінтеренерго" оператор системи розподілу сьогодні виконав часткове відключення електропостачання комунального підприємства "Вода Донбасу".

Для КП "Вода Донбасу" після відключення поновилися постачання електроенергії (оновлено)

Про це з посиланням на прес-службу компанії "ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля" повідомляє БизнесЦензор.

Читайте також: "Вода Донбасу" оголосила тендер на поставку електроенергії на 950 мільйонів

"Електропостачання було обмежено з причини того, що у КП "Вода Донбасу" закінчився 90-денний договір з ДП "Укрінтеренерго", а договір з новим постачальником не був укладений", - йдеться в повідомленні.

Були відключені від електроенергії: насосна "Білокузьминівка", Костянтинівський район, сел. Білокузьминівка; підстанція 110 кВ "Клебан Бик", Костянтинівський район, сел. Клебан Бик; насосна 1-го підйому, р. Маріуполь.

"Для відновлення постачання електроенергії та підключення до електромереж ДП "Вода Донбасу" зобов'язаний укласти договір з новим постачальником електроенергії, про що необхідно повідомити оператору системи розподілу, а також врегулювати питання погашення заборгованості", - повідомляє ДТЕК.

У коментарі агентству "Інтерфакс Україна" КП "Вода Донбасу" повідомило, що постачання електричної енергії на об'єкти, які раніше були відключені від енергопостачання, відновлені. У компанії зазначили, що поки не можуть коментувати інформацію про те, як саме було вирішено питання енергопостачання об'єктів.

Нагадаємо, згідно із законом "Про ринок електроенергії" з 1 січня 2019 року запроваджено нові правила роботи на роздрібному ринку електроенергії.

Енергопостачальні компанії (обленерго) були розділені на операторів системи розподілу (ВСР) та постачальників. Всі непобутові споживачі повинні були укласти нові договори на розподіл і постачання електроенергії.

Ряд держструктур і комунальних підприємств, в тому числі і деякі водоканали, не змогли укласти нові угоди і перейшли на споживання електроенергії від "постачальника останньої надії" (ППН) на умови акцептованою поставки.

Послуги ППН стоять на 25-30% дорожче, ніж у ПУУ і інших постачальників.

У разі неотключения боржників за заявкою "Укрінтеренерго", вся відпущена їм електроенергія вважається технологічними втратами оператора системи розподілу (ВСР), який повинен буде оплатити оптовому ринку.

Комунальне підприємство "Вода Донбасу" надає послуги водопостачання споживачам 289 населених пунктів, послуги водовідведення споживачам 79 міст і селищ Донецького регіону.


Дивитися коментарі →