Фракція "Самопоміч" розробила проект закону "Про президента України", яким пропонується обмежити повноваження глави держави, а також розписані підстави і процедура імпічменту президента.

"Самопоміч" презентувала законопроект про президента України: обмеження повноважень і процедура імпічменту

Як передає mediaUA, текст законопроекту опублікований на сайті партії "Об'єднання "Самопоміч".

Згідно з поясненнями "Самопомочи", документ встановлює, що президент буде здійснювати лише ті повноваження, які визначені для нього Конституцією, тобто "він не зможе неконституційно призначати склад НКРЭКУ та інших регуляторів, керівників СБУ в областях та ін.", "президент не зможе створювати ніяких Госуправлений справами або інших органів управління".

Пропонується створити Канцелярію президента як допоміжний орган, який не буде дублювати повноваження уряду.

"Прем'єр-міністр за посадою стане секретарем РНБО, щоб не було протистояння між президентом і прем'єром. Президент зможе призначати або звільняти кого-небудь до виконавчої влади лише за поданням або за згодою прем'єр-міністра", - йдеться у поясненнях до документа.

Крім того, передбачено, що президент буде щорічно звітувати перед парламентом за використані ним кошти.

У проекті закону також прописані підстави та процедури припинення повноважень президента. Зокрема, деталізовано процеси імпічменту та визначення її неможливості виконувати повноваження за станом здоров'я.

Підставами для імпічменту глави держави названі: державна зрада; вчинення президентом іншого злочину, зокрема, злочини проти основ національної безпеки, корупційного злочину, порушення присяги.

Читайте також на " mediaUA": ЦВК опрацювала 99,88% протоколів: Зеленський - 30,23%, Порошенко - 15,95%, Тимошенко - 13,39%. ІНФОГРАФІКА

Перед Верховною Радою процедуру усунення президента з поста в порядку імпічменту можуть ініціювати генеральний прокурор, депутатська фракція або група народних депутатів.

Лідер "Самопомочи", міський голова Львова Андрій Садовий висловив переконання, що цей законопроект має бути проголосований парламентом.

"Ми не обираємо монарха з абсолютним правом керувати і не мати за це ніякої відповідальності", - зазначив він.

За словами Садового, він обіцяє передати проект закону чинному главі держави Петру Порошенку та Володимиру Зеленському, які вийшли у другий тур президентських виборів.

Читайте також на " mediaUA": "Самопоміч" йде на вибори в Раду як самодостатня політсила, - Садовий. ВІДЕО


Дивитися коментарі →