Росіян чекає Гаазький трибунал за окупацію Криму, агресію на сході України і полон українських моряків.

Росію очікує Гаазький трибунал, - Єльченко

Про це написав у Twitter представник України при ООН Володимир Єльченко, повідомляє mediaUA.

"Просто подивіться в ці очі. Мати і дочка полонених українських моряків, яких незаконно утримує Росія", – написав Він і додав фотографію інформаційної листівки з фотографіями Наталії Мокряк і Ольги Опрыско, родичів полонених моряків, які минулого тижня виступали в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку.

"Росіяни, вас чекає Гаазький трибунал", – підсумував Єльченко.

Читайте на mediaUA: Захоплені РФ українські моряки можуть вважатися військовополоненими, - ООН

Наталія Мокряк – мати Романа Мокряка, лейтенанта ВМС ЗС України, командир малого броньованого артилерійського катера "Бердянськ", і Ольга Опрыско – дочка Андрія Опрыско, старшого матроса ВМС ЗС України, виступили в ООН 11 березня в рамках 63-ї Комісії зі статусу жінок. 13 березня вони дали прес-конференцію, а 15 березня Ольга Опрыско взяла участь у засіданні Радбезу ООН по окупації Криму.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських судів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" протаранив український рейдовий буксир, в результаті чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивка і леєрна огорожу, а також втрачений рятувальний пліт. При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Також на mediaUA: ЄС оприлюднив імена восьми росіян, проти яких введені санкції за агресію в Керченській протоці. СПИСОК

У той же час, у ФСБ Росії заявляли, що три українських військових корабля в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченській протоці".

У результаті незаконних дій російських силовиків були захоплені три кораблі ВМС України і взяті в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний суд РФ окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили до московського СІЗО "Лефортово", 3 поранених - у "Матросскую тишину".

15 та 16 січня Лефортовський суд РФ прийняв рішення про продовження на три місяці строку арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, вони залишаться під арештом як мінімум до кінця квітня.


Дивитися коментарі →