Приїзд українського лікаря політв'язня Павла Гриба, Василя Притули, не вплинув на умови його утримання в слідчому ізоляторі. За його словами, утримання в СІЗО для людини з портальною гіпертензією є протипоказанням.

Приїзд лікаря з Києва не вплинув на умови утримання в РФ політв'язня Гриба, - батько

Як інформує mediaUA, про це "Громадському" розповів батько політв'язня Ігор Гриб.

Притула також розповів, що Павло погано себе почуває - "нудота, болі в нижній частині живота". Він нагадав, що на останньому засіданні, 15 березня, політв'язню знову викликали швидку.

За словами батька, суд не враховує скарги Павла і його адвоката Марини Дубровиной.

Він зазначив, що мати Павла майже постійно знаходиться в російському Ростові-на-Дону - "більше в Ростові, ніж в Україні".

На виправдувальний вирок суду батько не сподівається.

Дивіться також: "Падають життєві показники", - батько Гриба розповів про стан здоров'я політв'язня. ВІДЕО

5 березня український лікар Василь Притула, який спостерігає за хворобою Гриба - портальною гіпертензією - описав динаміку розвитку хвороби політв'язня як негативну. Він зазначив, що у Павла низький рівень тромбоцитів, підвищений рівень білірубіну, знижується показник заліза, збільшений розмір селезінки.

Він додав, що в умовах слідчого ізолятора Грибу неможливо надати необхідну терапію.

Нагадаємо, Ігор Гриб заявив про викрадення спецслужбами РФ його сина Павла у Білорусі: "ФСБ виманили Павла в Гомель під виглядом зустрічі з дівчиною і затримали". Павло Гриб 24 серпня 2017 року виїхав на зустріч з дівчиною, з якою до цього спілкувався тільки через соцмережі, в Білорусь. Після - зник.

Читайте: Україна наполягає на одночасному доступі до лікарів політв'язню Грибу і російському пропагандистові Вишинському, - Денісова

Коли Ігор прибув у Білорусь, йому повідомили, що його син оголошений в розшук за ініціативою ФСБ РФ. Прикордонні відомства Білорусі відмовилися повідомити батькові яку-небудь інформацію про сина. Ігор Гриб впевнений, що спецслужби РФ провели цю операцію з метою виманити його сина в Білорусь і "надіти на нього там наручники за пости в соцмережах". Разом з тим, Держприкордонслужба України офіційно підтвердила факт перетину Павлом Грибом кордону з Білоруссю.

7 вересня 2017 року директор Департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич повідомив, що 19-річний громадянин України Павло Гриб, який зник у білоруському Гомелі, знаходиться в управлінні ФСБ Росії в Краснодарі.

За даними російських ЗМІ, слідчі вважають Павла Гриба нібито прихильником забороненої в Росії екстремістської організації УНА-УНСО і припускають, що він нібито схиляв знайому мешканку Кубані підірвати саморобний вибуховий пристрій на випускній лінійці в сочинській школі.

Також читайте: У Путіна запевняють, що Гриба оглянули лікарі і його стан "задовільний", - Денісова

Докладно про те, з чого починалася ця історія, про суть справи й обвинувачення, а також про судовому засіданні читайте у статті "Не було у дітей планів підривати школу!". Любовно-агентурна історія Павла Гриба".


Дивитися коментарі →