Україна повинна серйозно пам'ятати про радянське минуле, вивчати його і дискутувати про нього. Звинувачення у спробах забути час СРСР безпідставні.

Ми не вириваємо радянське минуле з історії, ми робимо так, щоб воно більше не повторилося, - В'ятрович

Про це в ефірі "Радіо Свобода" заявив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, повідомляє mediaUA.

За його словами, виконання одного з декомунизациних законів про засудження режимів і заборона їх символіки – лише перший поверхневий етап, на якому не можна зупинятися.

"Очевидно, що інший надзвичайний крок, який зараз йде, який ще довго буде продовжуватися – це, власне, переосмислення радянського минулого. Я категорично не згоден із звинуваченнями, які звучать в мою адресу і на адресу Інституту національної пам'яті, що ми нібито вириваємо радянське минуле нашої історії. В одному випадку. Воно там має бути як приклад того, чого ніколи не повинно повторитися. Тобто ми, навпаки, повинні про це дуже серйозно пам'ятати, про це дуже серйозно дискутувати, це дуже серйозно вивчати", – сказав В'ятрович.

Дивіться на mediaUA: Гасло "Бандера прийде - порядок наведе" здивував би самого провідника ОУН, - В'ятрович. ВІДЕО

Зараз в Україні відбувається наймасштабніше за весь час незалежності переосмислення спадщини тоталітарної радянської системи, яка, за словами В'ятровича, спровокувала розв'язана Росією війна на Донбасі. А "криголамами", які рухають цей процес, є люди, яких ця війна торкнулася безпосередньо, наголосив В'ятрович.

Як повідомлялося, Верховна Рада квітня 2015 року прийняла урядовий законопроект про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів, заборонила їх пропаганду і символіку. Згідно із законом, символіка і пропаганда нацизму, націонал-соціалізму, їх цінностей, будь-яка діяльність нацистських, фашистських угруповань в Україні забороняється.

Також на mediaUA: В Следкоме РФ на В'ятровича завели справу за "реабілітацію нацизму"


Дивитися коментарі →