Через 5 років після окупації півострова Євросоюз, як і раніше прихильний суверенітету і територіальної цілісності України. ЄС не визнає і продовжує засуджувати це порушення міжнародного права.

ЄС не визнає і продовжує засуджувати окупацію Росією Криму, - заява

Заяву з таким текстом розповсюдила сьогодні Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могерини, повідомляє mediaUA з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Через п'ять років після незаконної анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Російською Федерацією Європейський Союз залишається твердим у своїй прихильності суверенітету і територіальної цілісності України. Європейський союз знову заявляє, що він не визнає і продовжує засуджувати це порушення міжнародного права", – заявила Могерини.

Вона констатувала, що даний факт "залишається прямим викликом міжнародної безпеки, який має серйозні наслідки для міжнародного правопорядку" в сфері захисту територіальної цілісності, єдності і суверенітету всіх держав.

Читайте на mediaUA: Україні під прикриттям НАТО, можливо, доведеться воювати за Крим, - Умеров. ФОТО

"Європейський Союз, як і раніше прихильний повної реалізації своєї політики невизнання, в тому числі за допомогою обмежувальних заходів. Європейський Союз знову закликає держави-члени ООН розглянути аналогічні заходи щодо невизнання у відповідності з резолюцією 68/262 Генеральної асамблеї ООН", – додала Високий представник.

Крім того, Могерини зазначила, що порушення Росією міжнародного права призвели до небезпечного зростання напруженості в Керченській протоці і Азовському морі. "Необґрунтоване застосування сили Росією проти України 25 листопада 2018 року є нагадуванням про негативні наслідки незаконної анексії Кримського півострова для регіональної стабільності. ЄС повторює свій заклик до Росії беззастережно і без подальших затримок звільнити незаконно захоплених українських членів екіпажу, суден та устаткування", – нагадала позицію Спільноти Високий представник.

Дивіться на mediaUA: Зеленський, Бойко, Ляшко, Вілкул не згадали Крим у своїх програмах, - ВПС. ВІДЕО

При цьому вона зазначила, що до їх звільнення РФ повинна поважати їх права на юридичне представництво і доступ для представників консульства і надавати постраждалим членам екіпажу належну медичну допомогу.

Могерини також зазначила, що ЄС засуджує будівництво Керченського мосту без згоди України, що є ще одним порушенням суверенітету і територіальної цілісності України. "ЄС очікує, що Росія забезпечить безперешкодний і вільний прохід всіх судів через Керченську протоку в Азовське море і з нього у відповідності з міжнародним правом. Незаконні обмеження на такий прохід мають негативні економічні наслідки для портів України в Азовському морі і у всьому регіоні", – підкреслила вона.

Також на mediaUA: "Ми були за Росію, а потрапили в якусь Російську Федерацію. Навіщо це все було?" - кримський блогер Кочерів. ВІДЕО

Високий представник ЄС висловила впевненість, що зростаюча мілітаризація півострова продовжує негативно впливати на ситуацію у сфері безпеки в Чорноморському регіоні.

Могерини також констатувала серйозні порушення прав кримських татар в результаті закриття кримськотатарських ЗМІ, заборони діяльності Меджлісу і переслідування його лідерів і членів їхньої громади. "ЄС очікує від Росії скасування цих рішень та припинення тиску на кримськотатарську спільноту. Кримським татарам, українцям і всім етнічним і релігійним громадам на півострові повинна бути забезпечена можливість зберігати та розвивати свою культуру, традиції культурної спадщини, освіта і самобутність", – зазначила вона.


Дивитися коментарі →