На 103-му засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську щодо врегулювання ситуації на Донбасі вкотре обговорювалася ситуація із заручниками.

На переговорах у Мінську ми запропонували представникам РФ кілька форматів звільнення заручників, - Ірина Геращенко

Як передає mediaUA, про це у Фейсбуці написала представник України на переговорах, перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко.

Вона зазначила: "На ТКГ ми повторили вимога - негайне звільнення полонених моряків без жодних передумов.
Представник РФ Б. Гризлов неодноразово намагався перебивати українську сторону, що, мовляв, "Мінськ - це не той майданчик, де повинна обговорюватися долю військовополонених".

Та! Військовополонені підпадають під пункт 6 мінських угод - негайне звільнення всіх незаконно утримуваних, яких країна - агресор тримає у зв'язку з конфліктом.

Ще раз передали РФ пропозциию забрати 25 своїх громадян і запропонували різні формати звільнення: широкий 25/25 (росіян на політв'язнів Кремля), і 19/72, запропонували кілька інших форматів. Якщо РФ не готова забрати всіх своїх, то запропонували кілька вузьких форматів, аби розблокувати процес - почати з звільнення тих, хто потребує в медичному лікуванні.

Ми також готові передати трьох росіян зі списку 25 російських консулів в обмін на наших військових, яких 4 роки утримують у Донецьку - C. Глондаря, А. Корінькова, Б. Пантюшенко, але і на це росіяни не дають згоди. Продовжуємо тиснути, щоб дістати хлопців".

Читайте на " mediaUA": Переконаний у безальтернативності мінських угод, - спецпредставник ОБСЄ в ТКГ Сайдик


Дивитися коментарі →