Антимонопольний комітет України (АМКУ) рекомендував представництву міжнародного концерну Bayer AG – ТОВ "Байєр" і її українським дистриб'юторам ТОВ "БаДМ", ТОВ "Вента. ЛТД", ТОВ СП "Оптіма-Фарм ЛТД" привести умови договірних відносин у відповідність до законодавства про захист економічної конкуренції.

Антимонопольний комітет надав рекомендації дочірньої компанії концерну Bayer

Відповідна рекомендація була дана 31 січня за підсумками розгляду справи, розпочатого в березні 2013 року, передає БизнесЦензор з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Як пояснила державний уповноважений АМКУ Світлана Панаиотиди, рекомендації комітету сфокусовані на трьох аспектах співпраці фармкомпанії з її дистриб'юторами.

Зокрема, йдеться про вимогу ТОВ "Байєр" до його дистриб'юторам надавати звітність за цінами і обсягами подальшого перепродажу лікарських засобів групи компаній Bayer, встановлення особливих знижок на конкретні лікарські засоби для діагностичних центрів, визначених фармкомпанією, а також застосування ретроспективних знижок на лікарські засоби, які потрапляють у сферу бюджетних закупівель.

При цьому, за словами Панаиотиди, такі дії не сприяли зростанню цін на ліки в сфері бюджетних закупівель, проте сприяли контролю частині дистриб'юторів над ринком засобів виробництва Bayer.

Читайте також: АМКУ дозволив Тігіпко купити мережа аптек "Космо"

Крім того, рекомендації АМКУ відносяться до встановлення різних лімітів кредиту для майже однакових за обсягами закупівель дистриб'юторів, що, на думку АМКУ, сприяє нерівномірному розподілу ринків реалізації лікарських засобів групи компаній Bayer за асортиментом товарів.

Рекомендації АМКУ також відносяться до встановлення порядку розрахунку знижок за формулою, яка, на думку комітету, спрямована на обмеження присутності на ринку аналогів препаратів виробництва Bayer.

Про результати розгляду рекомендацій ТОВ "Баейр" має повідомив АМКУ в 90-денний термін з дня їх отримання.

Підписуйтесь на БизнесЦензор в Facebook, Twitter і Telegram


Дивитися коментарі →