Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) закрила кримінальне провадження проти колишнього керівника агрохолдингу "Мрія" Миколи Гути, підозрюваного в шахрайстві

Прокуратура закрила справу проти екстрадованого з Швейцарії екс-глави агрохолдингу "Мрія"

Про це йдеться у відповіді Національного антикорупційного бюро (Національне Антикоррупційне Бюро на запит видання "Слово і Діло", передає БизнесЦензор.

"29 грудня 2018 року згідно з відомостями Єдиного реєстру досудових розслідувань, постановою прокурора кримінальне провадження за ознаками кримінального злочину, передбаченого частиною 4 статті 190 Кримінального кодексу України, в якому повідомлено про підозру фізичній особі (Миколі Гуті, – ред.), закрито на підставі пункту 2 частини 1 статті 284 Кримінального процесуального кодексу України", – повідомили в Національне Антикоррупційне Бюро.

Також, згідно відповіді відомства, станом на 8 лютого 2019 року, матеріали зазначеної справи з САП в Національне бюро не надходили.

Крім того, в Національне Антикоррупційне Бюро підкреслили, що у вересні 2018 року підслідність у цій справі була визначена за Головним управлінням Національної поліції в Києві, а в листопаді – знову за Національне Антикоррупційне Бюро.

Читайте також: Власником найдорожчої вілли в Німеччині виявився побіжний бізнесмен з України, – DW. ФОТО

Як повідомлялося, 5 ноябһя Швейцарія екстрадувала Миколи Гуту в Україну, він розшукувався за скоєння шахрайства в особливо великих розмірах, що спричинило матеріальний збиток на загальну суму 799,3 млн грн.

В Національне Антикоррупційне Бюро підозрюють Гуту в шахрайстві в особливо великих розмірах. Мова йде про розтрату коштів "Мрії", залучених холдингом в іноземних інвесторів, на суму близько 800 млн грн.

7 листопада 2018 року Шевченківський районний суд обрав для Миколи Гути запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Як заявили в прес-службі суду, таку міру запобіжного заходу просив встановити слідчий Нацполиции.

Як з'ясували журналісти видання Deutsche Welle, Микола Гута сам прискорив екстрадицію в Україну, відкликавши скаргу у Федеральний суд Швейцарії з вимогою скасувати дозвіл на її видачу.

Нагадаємо, агрохолдинг "Мрія" оголосив дефолт влітку 2014 року, компанія не змогла обслуговувати борг в $1,3 млрд. Коли кредитори взяли підприємство під контроль, спливла інформація про багатомільйонних махінаціях. Виявилося, що протягом багатьох років холдинг не був прибутковим, а його звітність постійно фальсифицировалась.

За інформацією кредиторів, колишні власники незаконно вивели з холдингу більше $200 млн, у тому числі, ймовірно, частину коштів, залучених на біржі у Франкфурті в сумі $600 млн.

У вересні 2018 року компанія The Saudi Agricultural&Livestock Investment Co. (SALIC) підписала договір про купівлю українського агрохолдингу "Мрія". Salic UK в рамках угоди, перерахує "Мрії" певну суму грошових коштів. Крім цього, Salic UK визнає забезпечені зобов'язання Mriya Farming Plc на $102 млн. З урахуванням вищезазначеного вартість агрохолдингу "Мрія" оцінюється в $222-246 млн.

Перед цим "Мрія" в серпні завершила реструктуризацію боргу. В результаті операції загальна боргове навантаження "Мрії" знизилася з $1,1 млрд до $309,5 млн.

Підписуйтесь на БизнесЦензор в Facebook, Twitter і Telegram


Дивитися коментарі →