На Одещині співробітники СБУ блокували діяльність підпільного промислового комплексу по обробці бурштину, незаконно добутого в Житомирській та Рівненській областях.

Підпільний цех по обробці бурштину виявлено, що на Одещині, вилучено 6 тонн бурштину-сирцю, - СБУ. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

Про це інформує mediaUA з посиланням на прес-центр СБУ.

Оперативники встановили, що нелегальне виробництво організував в одному з населених пунктів Одеської області уродженець Східної Азії, нині - громадянин України. У спеціальному комплексі ділок влаштував складські приміщення, цех зі спецобладнанням для обробки бурштину-сирцю і побудував міні-гуртожиток для працівників.

Як робочу силу він використовував вихідців із Середньої Азії, які проживають на території України. За інформацією спецслужби на нелегальному виробництві одночасно могло працювати понад півсотні робітників. Готовий товар з "сонячного каменю" ділок переправляв контрабандою в одну з країн Азії.

Дивіться: Водій Volkswagen намагався провезти через ПП "Ягодин" 10 кг бурштину, захованого в конструктивних порожнинах автомобіля. ВІДЕО


У ході обшуків у виробничому комплексі співробітники Управлінь СБУ в Житомирській та Одеській областях виявили обладнання для огранювання каменю, оброблені камені і майже 15 кілограмів вже готових ювелірних виробів з бурштину, "чорну бухгалтерію" і велику суму готівки.

Також читайте: Ситник справі про Розенблата та Полякова: Всі докази зібрані. Нардепи затягують судовий процес, при цьому активно з'являючись в медіа


Зі складських приміщень правоохоронці вилучили майже 6 тонн бурштину-сирцю, розфасованого на фракції і відібраного для огранювання, а також понад півтонни обробленого каменю. Вартість вилученого бурштину та виробів з нього буде визначена після проведення експертизи.

Дивіться також на " mediaUA": Двісті кілограмів нелегального бурштину, вартістю 1,5 млн грн, виявили в автомобілі на Закарпатті, - СБУ. ФОТО


Тривають слідчі дії в кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 28 і ч. 4 ст. 240 Кримінального кодексу України.

Дивіться також: Житель Тернопільщини намагався провезти через ПП "Тиса" 25 кілограм бурштину. ВІДЕО+ФОТО


Дивитися коментарі →